FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.53° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

''Gündüz Kamu Görevlisi, Gece Terörist''

Ankara Kızılay’da gerçekleşen terör saldırısının ardından Memur-Sen İl Temsilciliği adına açıklama yapan Şahin Yaşlık, “Bu cani saldırının failleri, insanlıktan çıkmış ve insanlıktan nasipsizdir. Kamuda da çalışan bir ço

16 Mart 2016 Saat: 14:12
''Gündüz Kamu Görevlisi, Gece Terörist''
''Gündüz Kamu Görevlisi, Gece Terörist''

Ankara Kızılay’da gerçekleşen terör saldırısının ardından Memur-Sen İl Temsilciliği adına açıklama yapan Şahin Yaşlık, “Bu cani saldırının failleri, insanlıktan çıkmış ve insanlıktan nasipsizdir. Kamuda da çalışan bir çok hain gündüz kamu görevlisi, gece teröristtir” dedi

Memur-Sen Kocaeli İl Temsilciliği adına basın açıklamasını Eğitim Bir-Sen Kocaeli 1 Numaralı Şube Başkanı Şahin Yaşlık gerçekleştirdi. Basın açıklamasına Büro Memur-Sen Maliye Şube Başkanı Fırat Güler, Sağlık-Sen Şube Başkanı Kerem Özgüler, Toç Bir-Sen Şube Başkanı Hülya Aslan, Büro Memur-Sen Adliye Şube Başkanı Şafak Akdeniz, Diyanet-Sen Başkan vekili Halit Es, Enerji Bir-Sen İl Temsilcisi Fatih Semiz, Bem Bir-Sen Şube Başkan Vekili Faruk Zihni, Büro Memur-Sen Şube Başkanı Ömer Türk ve Büro Memur-Sen Basın Başkanı Mustafa Ulusu katılım gösterdi.

 

GEREĞİ YAPILSIN

Başkan Yaşlık açıklamalarında, “12 Mart Pazar günü akşam saatlerinde Ankara Kızılay’daki terör saldırısını şiddetle kınıyor, gerçekleştirenleri lanetliyoruz. Bu saldırının failleri, insanlıktan çıkmış ve insanlıktan nasipsizdir. Kamuda da çalışan bir çok hain var. Gündüz kamu görevlisi, gece terörist olanlarla mücadele etmek önemlidir. Başbakanlık genelge yayınladı. Yapılarla eylem birlikteliği içerisinde olan ve bu örgütlere yardım edenlerle ilgili. Bununla ilgili ciddi bir mücadele başlatılacağına dair bir genelgedir bu. Hükümetten beklentim genelgenin gereği yapılsın” diye konuştu.

 

BİRLİKTE HAREKET EDİLMELİDİR

Yaşlık konuşmalarına şöyle devam etti: “Bu vicdan yoksunu katiller, eylemleriyle doğrudan insanı, insan onurunu ve insanlığı hedef alıyorlar. Bu cani saldırı, Türkiye’ye, Türkiye’nin bütünlüğüne, huzur ve güvenliğine yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırı, küresel emperyalizm karşısında diz çökmeyen, bölgesinin sorunlarına sırt dönmeyen, insanlık için yeni umut kapıları üreten Türkiye’nin geleceğine yönelik bir saldırıdır. Milletimiz, devletle işbirliği içerisinde terörle mücadeleyi, özgürlük-güvenlik dengesini koruyarak kararlı bir şekilde sürdürecektir. Bu mücadelede, milletimiz, siyasi partiler, devlet kurumları ile sivil toplum örgütleri teröre ve terör gruplarına karşı ortak akılla ve güçlü bir iradeyle birlikte hareket etmelidir, edecektir.”

 

İZİN VERMEYECEĞİZ

Yaşlık son olarak, “Büyük Memur-Sen ailesi olarak; insan onurunu korumaya, Türkiye’nin bütünlüğüne sahip çıkmaya, milletin ve iradesinin yanında yer almaya, birlikte yaşama kültürümüzün ve kardeşlik iklimimizin zeminini güçlendirmeye, sivil siyasetin etki alanını daha da genişletmeye, hukukun üstünlüğünün hakim olduğu siyasal düzen içerisinde demokratik standartları yükseltmeye, Türkiye’nin aydınlık gelecek yolculuğuna katkı sunmaya ve milletimizin huzur, refah ve barış içerisinde yaşamasında sorumluluk almaya devam edeceğiz. Terörün, terör örgütlerinin ve bu eylemlerin azmettiricilerinin, yeniden Büyük Türkiye yolcululuğumuzu engellemesine, Türkiye’nin yönünü ve yolunu değiştirmesine izin vermeyeceğiz. Son dönemde yoğunlaştırılmak istenen terör saldırılarını da terör örgütlerinin son çırpınışları ve yok oluş feryatları olarak görüyoruz. Bu çerçevede, terörü günlük hayatın parçası haline getirme çabalarına karşı, milletimizin tek yürek halinde terörü ve terör örgütlerini yeneceğine, bitireceğine olan inancımız tamdır” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız