CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur14° C / 14° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

GÜMÜŞHANE TANITIM GÜNLERİ AÇILIŞ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle Anadolu Kocaeli’de etkinlikleri kapsamında Gümüşhane Tanıtım Günleri Vali Hüseyin Aksoy'un katılımıyla gerçekleştirildi.

9 Kasım 2018 Saat: 18:05
GÜMÜŞHANE TANITIM GÜNLERİ AÇILIŞ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
GÜMÜŞHANE TANITIM GÜNLERİ AÇILIŞ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle Anadolu Kocaeli’de etkinlikleri kapsamında; Gümüşhane’nin kültür, tarih, gelenek ve göreneklerinden oluşan zenginliklerini Kocaelilerle buluşturmak üzere  Gümüşhane Valiliği, Gümüşhane il ve ilçe belediyeleri ile Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı ve Kocaeli Gümüşhaneliler Derneğinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen  Gümüşhane tanıtım günleri açılış programı;  Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ve Gümüşhane  Valisi Sayın Kamuran Taşbilek’in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 Uluslararası Fuar Merkezinde düzenlenen programa; Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Gümüşhane Valisi Sayın Kamuran Taşbilek, Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Saffet Sancaklı, Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,  İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu,  Kürtün Kaymakamı Ekrem Çeçen, Köse Kaymakamı Ömer Faruk Canpolat, Şiran Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, Torul Kaymakamı Hasan Hüseyin Alpaslan, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Köksal Kara ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program, Gümüşhane ve Kocaeli illerinin tanıtım film gösteriminin ardından Gümüşhane Belediyesi halk oyunları ekibinin folklor gösterisi  ile devam etti.

 

Gümüşhaneliler Vakfı Başkanı Köksal Kara, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş, Kocaeli Milletvekilleri Saffet Sancaklı, Radiye Sezer Katırcıoğlu,Fikri Işık, Gümüşhane  Valisi Sayın Kamuran Taşbilek’inkonuşmalarının ardından Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yaptığı konuşmalarında; “ Gümüşhane Tanıtım Günlerinde sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Kocaeli; Türkiye’nin her bölgesinden insanların huzur ve barış içerisinde yaşadığı bir kent. Kocaeli’nin bir önceki yıl nüfus kayıtlarına baktığımızda Gümüşhane nüfusuna kayıtlı olup Kocaeli’de yaşayan kişilerin 38 bin 58 kişi ile 11. sırada yer aldığını görüyoruz. Nüfus kayıtlarını buraya alıp da burada yaşayan Gümüşhanelilerin olduğunu da biliyoruz. Kocaeli; buraya göç eden çalışan ve yaşayan insanların gayretiyle Türkiye ekonomisine en fazla katkı veren illerin başında gelmektedir. Bu anlamda Gümüşhanelilerde Kocaeli’nin Türkiye ekonomisine katkı sunmasını sağlayan hemşerilerimizdir. Gümüşhane kökenli insanlarımız bu etkinlikle kısa bir sürede olsa Gümüşhane’yi burada görmüş olacaklar. Gümüşhane ilimiz tarihi zenginlikleriyle, doğal güzellikleriyle ülkemizin en önemli şehirlerinden biridir. Yeni göreve başlayan değerli Gümüşhane Valimize görevinde başarılar diliyorum. Gümüşhane’den Erzurum’a atanan Sayın Valimize de hizmetleri adına teşekkür ediyorum. Bizler görev yaptığımız yerleri memleketimiz gibi benimseyip hizmet etmek için gayret gösteren idarecileriz. Gümüşhane Tanıtım Günlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere bütün kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. ”dedi.

 

Konuşmaların ardından Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, Gümüşhane Valisi Sayın Kamuran Taşbilekve beraberindeki protokol üyeleri hayırlı olsun dilekleriyle GümüşhaneTanıtım Günlerinin açılış kurdelesini keserek, stantları gezdiler.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız