CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur10° C / 10° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

GÜMRÜK MAĞAZASI AÇILAMADI… POLİS ÖNLEM ALDI!

Geçtiğimiz Cuma günü Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı tarafından açılışı yapılan ancak bu sabah faaliyete başlayan Gümrük Mağazası’ nda büyük izdiham yaşandı. Tartışmaların yaşanması üzerine bö

1 Nisan 2013 Saat: 11:16
GÜMRÜK MAĞAZASI AÇILAMADI… POLİS ÖNLEM ALDI!
GÜMRÜK MAĞAZASI AÇILAMADI… POLİS ÖNLEM ALDI!

Geçtiğimiz Cuma günü Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı tarafından açılışı yapılan ancak bu sabah faaliyete başlayan Gümrük Mağazası’ nda büyük izdiham yaşandı. Tartışmaların yaşanması üzerine bölgeye sevk edilen polis ekipleri mağaza çevresinde önlem aldı.

POLİSE HABER VERDİLER
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın geçtiğimiz Cuma açılışını yaptığı Gümrük Mağazası, Pazartesi günü sabah saatlerinde açılacaktı. Ancak sabah çok erken saatlerde kapı önüne biriken vatandaşları gören yetkililer mağazayı açamadı. Defalarca numara alıp sıraya girmeleri konusunda uyarıda bulunuldu. Saat 10.00 doğru yetkililerin haber vermesi üzerine bölgeye polis ekipleri gelerek önlem aldı.

TARTIŞMA YAŞANIYOR
Vatandaşlar sıra ile içeriye alındı. Ancak müşteriler kendi aralarında ve yetkililer ile sık sık içeriye girmek için tartıştı. Türkiye’de 5. si Kocaeli’nde açılan mağaza’da gümrüğe takılan, sahipleri tarafından gümrükten alınmayan veya yurt dışından getirilirken vergisi yüksek bulunduğu için bırakılan ürünler satılıyor. 350 metre kare alana sahip olan gümrük mağazasında 10 personel görev yapıyor. Mağazada 5 lira ile 50 bin lira arasında değişen fiyatlarda ürün bulmak mümkün.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız