CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu7° C / 7° C

parçalı az bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

GÜLER KÜÇÜK; “TARİH BİLİNÇİNİ GENÇLERİMİZE AŞILAMALIYIZ”

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yurtlarda kalan öğrenciler için düzenlenen ücretsiz Sinema Günleri programı kapsamında, Kocaeli Kredi ve Yurtlar Kurumunda kalan öğrenciler, ücretsiz

21 Mart 2013 Saat: 12:16
GÜLER KÜÇÜK; “TARİH BİLİNÇİNİ GENÇLERİMİZE AŞILAMALIYIZ”
GÜLER KÜÇÜK; “TARİH BİLİNÇİNİ GENÇLERİMİZE AŞILAMALIYIZ”

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yurtlarda kalan öğrenciler için düzenlenen ücretsiz "Sinema Günleri" programı kapsamında, Kocaeli Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda kalan öğrenciler, ücretsiz "Çanakkale: Yolun Sonu" filmini izledi. Yavuz Selim Yurt Müdürü Güler Küçük, milli tarihimizi gençlere anlatmak adına böyle bir çalışma yaptıklarını vurguladı.

Türk milletinin tarihinde en büyük destanlarından olan Çanakkale Şavaşı’nı sinemaya aktaran Çanakkale; Yolun Sonu filmi YURTKUR Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan proje kapsamında, Kocaeli Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda kalan öğrenciler de izleme fırsatı buldu. Bin civarında öğrenci ile Çanakkale; Yolun Sonu filmini izlemeye gelen Yavuz Selim Yurt Müdürü Güler Küçük, geçmiş tarihi gençlere aktarmak için böyle çalışmalara ihtiyaç olduğunu söyledi. Küçük, “Öğrencilerimizle beraber YURTKUR Genel Merkezin çalışması kapsamında Çanakkale; Yolun sonu filmini izlemeye geldik. Çok başarılı bir film Çanakkale de yaşananların gençlerimize hatırlatılması ve gözlerinin önüne getirilmesi tarih bilinci açısından çok önemli” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız