FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.47° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Asayiş

Gülen'in Amcasının Oğlu Hakim Karşısına Çıktı

Kocaeli’de yürütülen Fethullahçı terör örgütüne yönelik soruşturma kapsamında silahlı terör örgütünün elebaşı Fettulah Gülen’in amcasının oğlu Şemsettin Gülen hakim karşısına çıktı.

28 Mart 2017 Saat: 18:44
Gülenin Amcasının Oğlu Hakim Karşısına Çıktı
Gülen'in Amcasının Oğlu Hakim Karşısına Çıktı

FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz akşamı kalkıştığı hain darbe girişiminin ardından Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuklanan Fetullah Gülen'in amcasının oğlu Şemsettin Gülen hakim karşısına çıktı. 4'üncü Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Şemsettin Gülen ve avukatı katıldı. Duruşmada savunmasını yapan Şemsettin Gülen, terör örgütü elebaşını en son 1997 yılında gördüğünü söyledi.

Tutuklu sanık Şemsetin Gülen evinde yapılan aramada bulunan Fettulah Gülen’a ait ses kayıtları ve görsellerin bulunduğu dijital materyallerin, FETÖ soruşturmaları kapsamında tutuklu bulunan oğlu Ambulhamit Gülen’e ait olduğunu ileri sürdü..

Şemsettin Gülen, terör örgütü üyelerinin aralarında haberleşmek için kullandığı programlardan KAKAO TALK isimli mesajlaşma ve görüntülü konuşma programını kullanmak, ev aramasında şifreli çantaya konulmuş halde evde bulunan kasadaki hafıza kartında ve arabasında bulunan flaş bellekte Fettulah Gülen’e ait görsel metinler ve ses kayıtları ele geçildiği ve terör örgütü üyeleri ile HTS kayıtları ile irtibatının saptandığı iddiaları ile terör örgütü üyesi olmak suçundan Kocaeli 4. Ağır ceza mahkemesinde hakim karşısına çıktı. Amcaoğlu  Gülen’in  yakınları da duruşmayı takip etti.

Şemsettin Gülen   evinde bulunan dijital materyallerle ilgili olarak savunmasında  evde ele geçen eşyaların kendisine ait olmadığını, Fetö’den tutuklu büyük oğlu Abdulhamit Gülen’in evlerine gelerek söz konusu eşyaları oğlunun bıraktığını ileri sürdü.

Duruşmanın en dikkat çeken ayrıntılarından biriyse Şemsettin Gülen’ın avukatının müvekkilinin soyadını değiştirmek istediği beyanıydı.  Evdeki materyalleri Fetö’den tutuklu oğlunun bıraktığı iddiasını yineleyen avukat, tutuklu kaldığı sürenin göz önüne alınarak müvekkilinin adli kontrolle tahliyesini talep etti.

Mahkeme heyeti Bursa 8.Ağır ceza mahkemesinden oğul Abdulhamit Gülen ile ilgili olarak görülen dosyanın bir kopyasının istenmesine, evde ele geçirilen telefon hattının kime ait olduğunun belirlenmesi için GSM(ci-es-em) şirketine yazı yazılması talebi ile sanık Şemsettin Gülen’in tutukluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız