FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.53° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

GÜL'DEN YENİDEN ADAYLIK AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Köşk seçimi için yeniden aday olup olmayacağının sorulması üzerine Bakalım yanıtını verdi. BAŞBAKANDAN KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ SİNYALİ- HANGİ BAKANLAR TOPUN AĞZINDA FRANSADA 3 P

11 Ocak 2013 Saat: 12:29
GÜL'DEN YENİDEN ADAYLIK AÇIKLAMASI
GÜL'DEN YENİDEN ADAYLIK AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Köşk seçimi için yeniden aday olup olmayacağının sorulması üzerine ''Bakalım'' yanıtını verdi.

BAŞBAKAN'DAN KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ SİNYALİ- HANGİ BAKANLAR TOPUN AĞZINDA

FRANSA'DA 3 PKK'LI KADININ ÖLDÜRÜLMESİ
Gül, Uşak Valiliğini ziyareti sırasında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun Fransa'da 3 kadının öldürülmesi ile ilgili olarak çeşitli yorumlar yapıldığını hatırlatması ve yeni başlayan sürece etkisi olup olmayacağını sorması üzerine Gül, şu anda yapılan değerlendirmelerin tahminlere dayandığını ifade etti. Gül, “İşin aslının, perde arkasında ne var öğrenilmesi için bir kaç güne ihtiyaç vardır. Bir kaç gün sonra bu işin aslı nedir, nasıl olmuştur, kimler hangi niyetle bu işleri yapmışlardır, bu bilgileri verirler ilgili kurumlarımız. Ve o zaman biz de işin doğrusunun ne olduğunu görürüz. Ama şu anda ne söylenirse çeşitli tahminlerden öteye geçmez” diye konuştu.

Gül, olayın süreci etkileyip etkilemeyeceğinin yeniden sorulması üzerine de şunları kaydetti:
“Bizim terörü Türkiye'nin gündeminden çıkarmak için kararlığımız ortadadır, ama bu işler zor işlerdir biliyorsunuz. Dünyanın her tarafında da zor işlerdir. Bu kadar çok cana kıymış, bu kadar çok kirli işlere karışmış bir terör örgütüyle mücadele etmek çok kolay da değildir, ama terörü Türkiye'nin gündeminden çıkarmak için bütün yöntemlerin, metotların kullanılması da şüphesizdir ki kaçınılmazdır. O bakımdan bakalım nereye gidecek? İşin aslı nedir? Bunları bir kaç gün geçtikten sonra en doğru şekilde bileceğiz.”

KÖŞK SEÇİMİNE ADAYLIK SORUSU
“Uşaklılar size büyük ilgi gösterdi. Cumhurbaşkanlığı seçimini de halk yapacak. Aday mısınız?” sorusuna da Gül, “Bakalım” diye yanıt verdi.

Gül, Uşak'a uzun bir aradan sonra ziyaret eden ilk cumhurbaşkanı olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız