FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.47° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Eğitim

GTÜ’de yabancı öğrenciler buluştu

GTÜ’de eğitimlerine devam eden 45 ülkeden 96 yabancı uyruklu öğrencinin üniversitede daha etkin rol almaları amacıyla tanışma etkinliği düzenledi.

17 Nisan 2016 Saat: 12:09
GTÜ’de yabancı öğrenciler buluştu
GTÜ’de yabancı öğrenciler buluştu

GTÜ’de eğitimlerine devam eden 45 ülkeden 96 yabancı uyruklu öğrencinin üniversitede daha etkin rol almaları amacıyla tanışma etkinliği düzenledi

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ)’nde eğitimlerine devam eden 45 ülkeden 96 yabancı uyruklu öğrencinin üniversitede daha etkin rol almaları amacıyla kurulan Uluslararası Öğrenci Kulübü’nün tanışma etkinliği düzenledi. Etkinliğe 30 ülkeden 48 öğrenci katıldı. Etkinliğe katılan GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Uluslararası Öğrenci Kulübü’nün, üniversitenin uluslararası açılımı açısından önemli olduğunu vurguladı. Rektör Görgün, “Her biriniz üniversitemiz için birer kültürel zenginlik kaynağısınız. Kendi kültürlerinizi üniversitemizde özgür olarak yaşayıp, üniversitemizi daha da çeşitlendireceğinize ve güzelleştireceğinize inanıyorum” dedi.

 

ÖNEMLİ FIRSAT

Öğrenciler de Gebze Teknik Üniversitesi’nde bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek akademik ve idari personelin kendilerine sıcakkanlı davrandıklarını ifade etti. Türkiye’ye gelirken herhangi bir kaygı duymadıklarını ifade eden öğrenciler Gebze Teknik Üniversitesi’ndeki eğitimlerini ve sosyal etkinlikleri kendileri için önemli bir fırsat olarak gördüklerini belirtti. Etkinlik, kulüp pastası kesimi ile son buldu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız