FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu28° C / 28° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

GÖRMEDİĞİ BABASINI, ÖĞRETMENİNDEN DİNLEDİ

Üsküdar Gemisi’nde hayatını kaybeden Zeki Turna’nın kazadan iki gün önce bir kızı dünyaya gelmişti. İsmine babasının anısına Zekiye konulan kadın, “Üsküdar Vapuru” anma törenlerinde babasının öğretmen

1 Mart 2013 Saat: 12:37
GÖRMEDİĞİ BABASINI, ÖĞRETMENİNDEN DİNLEDİ
GÖRMEDİĞİ BABASINI, ÖĞRETMENİNDEN DİNLEDİ

Üsküdar Gemisi’nde hayatını kaybeden Zeki Turna’nın kazadan iki gün önce bir kızı dünyaya gelmişti. İsmine babasının anısına Zekiye konulan kadın, “Üsküdar Vapuru” anma törenlerinde babasının öğretmeni Nurettin Başkol ile karşılaştı.

Babasının nasıl biri olduğunu öğretmeninden dinleyen Zekiye Turna gözyaşlarına boğuldu.

Kocaeli’nin en acı olaylardan biri sayılan Üsküdar Vapur faciasında babasını kaybeden ZekiyeTurna, 1958 yılında İzmit lisesi öğretmenlerinden ve olayların canlı tanığı Nurettin Başkol’den babasının nasıl biri olduğunu dinledi.1 Mart 1958 tarihinde Üsküdar Vapur iskelesi faciası sırasında İzmit Lisesi öğretmenlerinden Nurettin Başkol, faciada babasını kaybeden Zekiye Turna’ya babasının yaşasaydı Gazanfer Bilge’nin okunmuş hali olacağını söyledi.Başkol, “Sekiz on tane liseden öyle talebe çıkardı. Yetenekli, zeki saygılı ve disiplinli bir insandı. Spor demek disiplin demekti. Böyle bir ortamda olsaydı, Gazanfer Bilge’nin tahsillisi güreşcilerde tahsilli yoktu. Zeki’nin yeteneği ve efendiliği çalışkanlığı örnek oldu” dedi.

Turna, “Babamın gezdiği yerlerde bulunmak hem üzülüyor hem seviniyorum. Kime sorduysam hiç kimse kötü demedi. O kısacık ömründe hep iyi şeyler söylendi” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız