FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.53° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Gonca Koştu Partiden Uzaklaştırıldı

Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, bir süre ara verdiği haftalık basın toplantısını dün il binasında gerçekleştirdi. Son günlere damgasını vuran Gonca Koştu konusuna değinen Ceyhan ‘’ İsmi geçen bayan partiden uzaklaş

21 Aralık 2015 Saat: 16:30
Gonca Koştu Partiden Uzaklaştırıldı
Gonca Koştu Partiden Uzaklaştırıldı

Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, bir süre ara verdiği haftalık basın toplantısını dün il binasında gerçekleştirdi. Son günlere damgasını vuran Gonca Koştu konusuna değinen Ceyhan ‘’ İsmi geçen bayan partiden uzaklaştırılmıştır. Konunun Ak Parti ile bir ilgisi yoktur’’ dedi

Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan dün il binasında bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Saat 13:30’da başlayan toplantıda gündeme dair gelişmeleri değerlendiren Ceyhan, hükümetin terörizmi bitirmek için elinden geleni yaptığını belirterek, HDP’nin de terörü bitirmek için elini taşın altına koyması gerektiğini ve teröristlerle iş birliği içerisinde olmaması gerektiğini söyledi.


YENİ TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
Yeni Türkiye için çalıştıklarını ifade eden Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ‘’Malum Türkiye terörle mücadelesine çetin bir şekilde icra ediyor. Başbakanımız ve Cumhuribaşanımız, teröristler mahalle mahalle temizlenene kadar mücadelemizin devam edeceğini belirtiyor. Öncelikle tabiki bizler bu operasyonlarda ne kadar hassas olunursa şehit haberleri azda olsa geliyor. Bu bağlamda şehit olan askerlerimize, polislerimize allahtan rahmet diliyorum. İnşallah devletimiz o bölgedeki teröristleri temizleyecek ve yeni Türkiye için çok güçlü bir şekilde devam edeceğiz’’ dedi.


HDP’Yİ HEDEF ALDI
HDP’nin terörü bitirmek için çalışması gerektiğini vurgulayan Ceyhan ‘’Bu mücadeleyi yaparken terörle mücadelemizde yanımızda olmayan HDP’nin tavrı aynı devam ediyorum. Eş başkanları Rusya ile görüşmeye gidiyor. Açıkçası HDP’nin ne yaptığını hiç anlamadım ve anlayamayacağım. Ama allahın izniyle milletimiz anladı ve 1 Kasım’da cevabını verdi. Umarım HDP biran önce teröristlerle işbirliği yapmayı bırakır. Ama bırakacağına hiç ümidim yok’’ şeklinde konuştu.


ZAMAN PLANLAMASI
Başbakanımız tarafından eylem planı açıklanmıştır diyen İl Başkanı Ceyhan “Bu planı sadece AKP’de bulabilirsiniz. İktidara gelen hiçbir parti vaatlerini yerine getirmeden görev süreleri dolar. 1 Kasım seçimlerinde beyanname ortaya konulan her hedef yerine getirilecektir. Ortaya konulan hedefleri hep birlikte yerine getireceğiz. Vaatlerin zaman planlaması da yapılmıştır. Muhataplarını da belirlendiği bir plan açıklanmıştır” değerlendirmesinde bulundu.


ASGARİ ÜCRET 1300 TL OLACAK
Bir hafta içerisinde yapılaması gerekenler hayata geçmiştiğini belirten Ceyhan “Asgari ücret 1300 TL olması noktasında 1 Ocak tarihinde olacaktır. Vaatlerimizin merkezinde yer alan konudur. İşçi ve Bağ-Kur emeklilerine 1200 TL yıl başından itibaren yatırılmaya başlanacaktır. 6 ay ve bir yıllık çalışmalarımızı yapmaya devam edeceğiz. Ne söz verildiyse kıvırmadan milletimizin desteği ile yapacağız” ifadelerine yer verdi.


CHP İÇERİSİNDE ELEŞTİRİ VAR
Muhalefetin değişmediğini ve yapıcı olmadığını vurgulayan Ceyhan “Çevremizde sorunlarla mücadele devam ederken ülke içerisinde projeler hayata geçiriliyor. CHP milletvekilinin Rusya’da yaptığı açıklama herkes tarafından biliniyor. Bu mecliste olan bu topraklarda olan bir kişinin ihanet derecesinde açıklaması CHP’liler başta olmak üzere herkesi üzmüştür. CHP kendi içerisinde bunu eleştirmektedir. Vatanı olmayanın Kabe’si olmaz. Herkesin AKP gibi düşünmesini beklemiyoruz. Söz konusu vatan ise herkesin bir arada olması gerekiyor” dedi.


MİLLİ BİRLİK VURGUSU
Milli birlik söz konusu olduğunda herkesin bir araya gelmesi gerekiyor diyen Ceyhan “17-25 Aralık paralel yapı operasyonun üzerinden iki sene geçmiştir. O gün paralel yapı kumpası tutmuş olsaydı. Ülkemizin ne halde olacağını herkes hafızasında canlandırsın. O dönem bu işin içerisinde olan kişiler ülkeden kaçmışlardır. Uzun Adam kaçacak diyenler şimdi kendileri kaçmıştır. As olan millettir. Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu benimsemektir. Adaletten kaçmak için kimlik değiştirmişlerdir. Türk adaletinden kaçamayacaklardır” dedi.


YATIRIMLAR SÜRECEK
Ülkeye ihanet eden herkesten hesap sorulacaktır diyen Ceyhan “1 Kasım seçimleri sonrasında büyükşehir belediyesi başta olmak üzere projeler hayata geçirilmeye başlanmıştır. Outlet Kavşağı, Tramvay ve monoray projeler hayata geçirilmiştir. Yerli otomobilde süreç iyi gitmektedir. 24 Aralık’ta 4’ncü prototip görücüye çıkacaktır. Kandıra duble yol çalışması itiraz bitmesi sonrasında hayata geçecektir. Körfez Geçiş Köprüsü sürecinde devam etmektedir” şeklinde konuştu.


ANKARA TOPLANTISI
Önümüzdeki günlerde Ankara gideceğini söyleyen İl Başkanı Ceyhan “Verilen sözlerin yatırımların değerlendirme toplantısına katılacak. TOKİ, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, milletvekilleri, belediye başkanları ve genel müdürler ile toplantı yapılacak’’ dedi.


BİZİMLE BİR BAĞI KALMADI
Kamuoyunda yer alan Gonca Koştu hakkında Ceyhan “Görevinden istifa etmiştir. Partimizin zarar görmemesi için görevinden ayrılmıştır. Bundan sonra ki süreç yargıdadır. Bu iddia hukuk tarafından sonuçlandırılacaktır. AKP İle bu konunun bir bağı yoktur. Kurumsal bir partiyiz. Sınav sistemlerinin nasıl olacağı bellidir. Vatandaşlarımızın bu gibi olabilecek durumlarda bu yollara tevessül etmesinler. İl başkanı kendisi olsun atama yapamaz. İki tarafta bu konuda kusurludur. İl başkanlığında geniş bilgilendirme yapılmaktadır. KPSS sınavında eşitlik şartlarına göre hareket edilmektedir” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız