FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü yağmurlu18.52° C / 20° C

gök gürültülü yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Gölcük'te Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük’te iki bölgede başlayacak olan kentsel dönüşüm projesinin detaylarını açıkladı

11 Kasım 2014 Saat: 14:10
Gölcük'te Kentsel Dönüşüm Başlıyor
Gölcük'te Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Belediye binasındaki toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Belediye Başkan Yardımcıları Levent Değirmenci, Kemal Kahraman, İbrahim Tektaş, Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman, ilçede görev yapan basın mensupları katıldı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM DETAYLARI

Başkan Ellibeş kentsel dönüşüm ile ilgili şu ifadeleri kullandı; “Gölcük Belediyesi olarak 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun kapsamında kentsel dönüşüm projeleri planlıyoruz. Afet sonrası hasarlanan ve onarılan binaların bu dönüşüm projeleri ile yenilenmesi gerekiyor. Kentsel Dönüşüm yapılacak alanlarda firma yetkilileri yarından itibaren çalışmaya başlayacak. Firma tarafından görevlendirilmiş yakalarında kartları olan teknik elemanlar evlerin kapılarını çalıp durum tespitini yapacak. Kentsel dönüşüm en geç 2,5 - 3 yılda tamamlanacak. Şu anda bu projede engel gözükmüyor.Proje iki bölgede aynı anda başlayacak. Amiral Sağlam Caddesi'nin karayolu ile bağlantısı battı çıktı projesi ile ana yola bağlanacak. Bu projede malik sahipleri yapılan kentsel dönüşümde yerlerinde kalacak. Taşınmak isterlerse yardımcı da olacağız. Bu projenin başlamasıyla birlikte ev maliklerinin kira bedellerini ve iş yeri bedellerini devlet karşılayacak.

SANAYİ SİTESİ HİSAREYN’E TAŞINACAK

Ellibeş, yeni sanayi sitesi projesi hakkında da açıklamalarda bulundu. Başkan Ellibeş, "1. bölge olarak kentimizin Dumlupınar Mahallesi'nde yer alan, kuzeyde Adnan Menderes Bulvarı, doğuda 57. sokak, güneyde karayolu, batıda 54. sokak ile çevrili 37 bin metrekare alan üzerinde sanayi dükkanlarının yer aldığı alanın dönüşümü hedefleniyor.  Söz konusu alanın bu amaçla Hisareyn, Karaköprü Mahallesi'nde karayolu kuzeyinde Gölcük Sanayi Sitesi Rezerv Alanı olarak yaklaşık 104 bin metre kare belirlenen alana taşınması planlanıyor” diye konuştu.

İKİNCİ BÖLGE MERKEZ MAHALLESİ’NDE

Ellibeş ayrıca, "İkinci bölge olarak Merkez Mahallesi'nde yer alan kuzeyde 19 Mayıs Caddesi, Doğu'da 20. Sokak, güneyde karayolu, Batıda Amiral Sağlam Caddesi ile çevrili 40 bin metrekare (Gazi Ortaokulu arsası ve çevresi) alan belirlenmiştir. Bu alanda orta hasarlı yapıların varlığı farklı kat adedinde yapılar olması, şehrin merkezi niteliğinde olması, trafik sıkıntısı gibi sorunlar nedeniyle yeniden yapılacak planlama ile yerinde dönüşüm hedeflenmektedir. Bu çalışmalar süresince belediyemiz ve Bakanlıkça görevlendirilen personelin konut ve işyerlerinde yapacağı ziyaret, anket vb. çalışmalarda yardımcı olunması hususu vatandaşlarımızca dikkate alınması önem arz etmektedir" dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız