FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur18° C / 18° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Gölcük’te 3 ton Hamsi dağıtıldı

Kocaeli Gölcük Trabzonlular Derneği, Kavaklı Sahilinde bulunan dernek lokali bahçesinde, 3 ton hamsiyi ızgara yaparak hem üyelerine hem de etkinliğe katılan tüm Kocaeli’lere dağıttı. Kocaeli Gölcük Tr

18 Ocak 2014 Saat: 15:38
Gölcük’te 3 ton Hamsi dağıtıldı
Gölcük’te 3 ton Hamsi dağıtıldı

Kocaeli Gölcük Trabzonlular Derneği, Kavaklı Sahilinde bulunan dernek lokali bahçesinde, 3 ton hamsiyi ızgara yaparak hem üyelerine hem de etkinliğe katılan tüm Kocaeli’lere dağıttı. Kocaeli Gölcük Trabzonlular Derneği 3 yıldır aralıksız olarak gerçekleştirdikleri hamsi festivalinin bu yıl 4’üncüsünü gerçekleştirdi. Festivale katılanlar hem balığın yok ve pahallı olduğu dönemde hamsiye doydu.Hem de eğlendi.

Gölcük Kavaklı Sahilinde Dernek Bahçesinde düzenlenen etkinliğe, Gölcük Trabzonlular Derneği Başkanı Selami Bulut ile yönetim kurulu üyeleri Fatih Acar, Kadir Kapıcoğlu, Sedat Kul, Burhan Birdal, Mustafa Çolak, Bülent Nuhoğlu, Arif Demirci, Barış Nas, Zeki Erkan, Şenol Karaçalık, Şenol Ayazoğlu, Hikmet Varol ve Nizam Yaman ev sahipliği yaptı.Festivale ilçe protokolü, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları, belediye başkan aday adayları, dernek üyeleri ile çok sayıda Gölcüklü katıldı.

TRABZONDAN 3 TON BALIK GETİRİLDİ

Gölcük Trabzonlular Derneği Başkanı Selami Bulut, “Gölcük Trabzonlular Derneği olarak, bu yıl 4’cü geleneksel hamsi festivalimizi düzenledik. Geçtiğimiz yıl 1 ton 700 kg hamsi ile gerçekleştirdik.Bu yıl 3 ton hamsi ile yapıyoruz. Katılımı görüyorsunuz oldukça yoğun.Halkımızdan ve üyelerimizden de bu festivali düzenlememiz için oldukça yoğun bir talep var. Bu sene malum yağış pek fazla yok.Dolayısı ile balıkta yoktu.Trabzon’da Çarşıbaşı’ndan More Su Ürünleri sahibi Lokman Acar isimli bir arkadaşımız gönderdi.Gölcük’te 30 bin Trabzonlu var.Derneğimizin ulaşabildiği yaklaşık 5 bin üyemiz bulunuyor.Bu etkinliğe herkes katılıyor.İnsanları bir araya getirmek ve geleneklerimizi yaşatmak için gerçekleştirdiğimiz etkinliğe İlgi alaka gösteren hemşerilerimize, Gölcüklülere teşekkür ediyorum.” dedi.

40 KİŞİ GÖREV ALDI

Festival için dernek lokalinin önündeki alanda tezgâhlar kuruldu.Gölcüklüler, kurulan 10 tane mangalda gün boyu pişirilen hamsileri doyasıya yedi.Yaklaşık 40 kişinin gönüllü olarak görev aldığı etkinlikte hamsi ile birlite Trabzon ekmeği, karalâhana sarması ile helva ikramı yapıldıç yemek sonrası ise katılanlara çay ikram edildi.Birlik ve beraberliğin güzel bir örneğinin sergilendiği festival kusursuz bir şekilde tamamlandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız