FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19.47° C / 20° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Gölcük işçisi bir puan fazla aldı

Gölcük Belediyesi ile 2014 yılı mart ayında sözleşme imzalayan Hizmet-İş yetkilileri ikinci yıl için belediyeden ikinci yıl için yüzde 1 fazla ödeme yapmasını talep etti. Sözleşme harici ödemeyi kabul eden belediye işçilere yüzde 9,

14 Nisan 2015 Saat: 17:18
Gölcük işçisi bir puan fazla aldı
Gölcük işçisi bir puan fazla aldı

Gölcük Belediyesi ile 2014 yılı mart ayında sözleşme imzalayan Hizmet-İş yetkilileri ikinci yıl için belediyeden ikinci yıl için yüzde 1 fazla ödeme yapmasını talep etti. Sözleşme harici ödemeyi kabul eden belediye işçilere yüzde 9,61 zam yaptı

Hizmet-İş Sendikası ile Gölcük Belediyesi arasında 2014 yılı mart ayında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşme gereği işçilere ikinci yıl için enflasyon +1 oranında zam yapılacaktı. Sendika yetkilileri belediye yöneticileri ile görüşerek zam oranının bir puan daha artırılmasını talep etti. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve kurmayları yaptıkları görüşmeler sonrasında sendikanın talebini kabul etti ve işçilere sözleşme harici 1 puan fazla zam yapmaya karar verdi. 

YÜZDE 9,61 ZAM YAPILDI
Gölcük Belediyesi Başkanlık Toplantı Salonu’nda belediye yetkilileri ve sendikacılar bir araya gelerek bir basın toplantısı düzenledi. Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, belediye başkan yardımcıları Levent Değirmenci, İbrahim Tektaş, Hizmet-İş Baştemsilcisi Ahmet Komut ve sendika yöneticisi Muharrem Subaşı’nın hazır bulunduğu toplantıda işçilere 7,61’lik enflasyon baz alınarak yüzde 9,61 zam yapılacağı açıklandı.
 
İMKANLARI ZORLADIK
Başkan Ellibeş, “Toplu iş sözleşmesini 2 yılda bir yapıyoruz. Sözleşmeye göre işçi kardeşlerimiz bu yıl enflasyon + 1 zam alacaktı. Enflasyonu 7,61 olarak düşünürsek, 7,61’e +1 eklediğimizde işçi kardeşlerimize 8,61 oranında zam verecektik. Fakat bizler işçi kardeşlerimizin çok iyi çalıştıklarını gördük. İş kardeşlerimize bizler de imkanlarımızı zorlayarak +1 oranında ekstra zam verme kararı aldık” dedi. Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, “Başkanımız sağolsun. Sayın başkanımız Gölcük’teki hizmetlerinin daha sürdürülebilir kapsamında işçi kardeşlerimizin ezilmemeleri için böyle güzel jest yapmıştır” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız