FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu17.53° C / 18° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Gölcük Belediyesi'nde Anlaşma Tamam

Gölcük Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sona erdi

16 Mayıs 2016 Saat: 10:26
Gölcük Belediyesi'nde Anlaşma Tamam
Gölcük Belediyesi'nde Anlaşma Tamam

Gölcük Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sona erdi . Gölcük Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında gerçekleşen ve 147 belediye çalışanını ilgilendiren sözleşmenin dünkü oturumunda antlaşma sağlandı.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in de iştirak ettiği toplantıda Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Tektaş ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Yüksel Karademir de hazır bulundu. İşveren temsilcisi olarak YERELSEN’i Genel Sekreter Av. Mümtaz Uzun ve sendika uzmanlarından Hasan Tenlik ile Murat Aslan temsil etti. Hizmet İş Sendikası’ndan ise Şube Başkanı İdris Ersoy, İşyeri Baş Temsilcisi Ahmet Komut ve işyeri temsilcileri katıldı. 2 yıl geçerli sayılacak toplu iş sözleşmesi imzalandı. Mevcut yevmiye ve sosyal haklara %9.5 oranında zam yapıldı. Ayrıca yıllık izin ücreti ve kıdemli işçiyi teşvik pirimi ile diğer sosyal haklarda artışlar gerçekleştirildi. 2. yıl zammı enflasyon oranında hesaplanacağı açıklandı.

 

EN BÜYÜK SEVİNÇ KAYNAĞI

Antlaşma sonrası açıklama yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Biz çalışan arkadaşlarımızı kendimize iş ortağı, mesai arkadaşlarımız olarak görüyoruz. Personelimiz, işçimiz yakıştırmasını doğru bulmuyoruz. Arkadaşlarımızın imkanlarını iyileştirmek, hayat standartlarına katkıda bulunmak bizim içinde en büyük sevinç kaynağıdır. Gönlümüz arzu ediyor ki daha fazlasını verelim. Belediye imkanlarını en verimli şekilde kullanabilmek hem de verebileceğimizin en yükseğini vermek şartıyla aramızda ki sözleşmeyi imzaladık. Başta sendika yöneticilerimiz olmak üzere, işçi temsilcilerimize ve çalışan arkadaşlarımıza yapmış olduğumuz sözleşmenin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum" dedi.

 

SENDİKA BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR

Hizmet-iş Sendikası Kocaeli şube Başkanı İdris Ersoy, “Tüm işçi arkadaşlarımızın merakla beklemiş olduğu Toplu İş Sözleşme görüşmelerimiz sonuçlanmıştır. Belediye Başkanımız Mehmet Ellibeş’e İşçi arkadaşlarımız adına teşekkür eder toplu iş sözleşmemizin önce işçi arkadaşlarımıza sonra belediyemize ve sendikamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız