FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

açık19.81° C / 23° C

açık

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

‘GEZİ’YE DESTEK VEREN ÖĞRENCİLER YANDI

Üniversite öğrencilerine yeni dönemde verilecek olan öğrenim kredisine yeni şartlar getirildi.Konulan şartlara göre Gezi Parkı eylemlerine destek veren öğrencileri de kapsayan eylemcilere kredi yasağı

30 Temmuz 2013 Saat: 15:17
‘GEZİ’YE DESTEK VEREN ÖĞRENCİLER YANDI
‘GEZİ’YE DESTEK VEREN ÖĞRENCİLER YANDI

Üniversite öğrencilerine yeni dönemde verilecek olan öğrenim kredisine yeni şartlar getirildi.Konulan şartlara göre Gezi Parkı eylemlerine destek veren öğrencileri de kapsayan eylemcilere kredi yasağı getiriliyor.

Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, 2013-2014 öğretim yılı için yurt içinde okuyan önlisans, lisans, özel yetenek, master ve doktora öğrencilerine burs ve öğrenim kredisi müracaat şartlarını belirledi. Yayımlanan şartlara göre yurt içinde yükseköğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere karşılıksız verilen para anlamındaki bursa belli yasaklar getirildi.İlginç maddelerin yer aldığı şartlar eylemci öğrencileri de kapsıyor. Kurumun öğrenim kredisi verilmeyeceğini açıkladığı öğrenciler arasında, gezi parkı eylemlerine katılmış bir öğrenci de bulunuyor.Belirlenen kararlara göre bu eylemlere karışan ve polis kaydı bulunan öğrencilere burs verilmeyecek. Kurumun üniversite öğrencilerine aylık 280 lira olarak ödenen burslarına ilişkin söz konusu bu madde, 'Gezi Parkı' olayları nedeniyle eylemlere katılan öğrencileri de içeriyor.

[KGVID]http://kocaelitv.com.tr/wp-content/uploads/2013/07/GEZIYE-DESTEK-YB.webm[/KGVID]

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız