FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

sağanak23.47° C / 24° C

sağanak

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

GEZİ PARKI...

Taksim’deki olaylar sırasında polisin attığı gaz bombasından etkilenen göstericiler bir kafeye sığındı.Kafe çalışanlarından süt isteyen eylemciler yüzlerini sütle yıkadı. Taksim Meydanı’nda oturma eyl

31 Mayıs 2013 Saat: 10:26

Taksim’deki olaylar sırasında polisin attığı gaz bombasından etkilenen göstericiler bir kafeye sığındı.Kafe çalışanlarından süt isteyen eylemciler yüzlerini sütle yıkadı.
Taksim Meydanı’nda oturma eylemi yapan göstericilere polisin yaptığı müdahalenin ardından ortalık savaş alanına döndü.Polis göstericileri tazyikli su ve gaz bombasıyla uzaklaştırdı.Polisin attığı gazdan etkilenen göstericiler ve çevredeki vatandaşlar çevrede bulunan bir kafeye sığındı.Bu sırada biber gazından etkilenen eylemciler yüzlerini kafe çalışanlarından aldıkları süt ile yıkadı.

Vali Mutlu: (Gezi Parkı'ndaki Olaylar) "1'i Yoğun Bakımda Toplam 12 Yaralı Hastanelerde Tedavi Görüyor"dedi.

Taksim Gezi Parkı olaylarına uluslararası alanda da tepkiler gelmeye başladı.Avrupa Birliği’nden bugün konuya ilişkin açıklama Komisyon’dan geldi.
Avrupa Komisyonu adına konuşan Genişleme Sözcüsü Peter Stano Türkiye'nin AB adayı bir ülke olarak bu gibi konulara yaklaşımının, barışçıl toplantı ve gösterilerdeki tutumunun son derece yakından takip edildiğini ve değerlendirmeye tabi tutulduğunu açıkladı.
Sözcü şunları söyledi:
"Genel manada Türkiye'nin başta hukukun üstünlüğü, yargı ve temel haklar olmak üzere reformlarını nasıl uygulamaya geçirdiğini ve bu reformlara bağlılığını sürekli olarak zaten takip ediyoruz.Bununla birlikte Taksim'deki gösteriler noktasında toplumun toplantı, ifade ve gösteri hakkı kadar sağlık ve güvenlik şartlarını sağlamak da son derece önemli ve önceliklidir.Özellikle kamu güvenliğini sağlanması mühim."
Genişleme Komiseri Stafen Füle'nin önümüzdeki hafta Türkiye'yi ziyaret edeceğini de açıklayan Stano bu konuların da gündemde olacağını dile getirdi.Taksim’deki Gezi Parkı'nda ağaçların sökülmesine tepki göstererek protesto nöbeti tutan gruba polis sabah saatlerinde müdahale etti.
Parkta nöbet tutan gruba sabah saatlerinde polis tarafından gaz bombaları ve tazyikli su ile müdahale edildi.Gaz bombası ve Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) ile müdahale edilen eylemciler, çeşitli yönlere kaçarken, polis eylemcilerin peşinden giderek grubu dağıttı.Taksim Meydanı ve Harbiye ile Dolmabahçe yönüne dağılan eylemciler, ana ve ara caddelerde çöp konteynerlerle barikatlar kurup polise taşla karşılık verdi.
Polis Gezi Parkı çevresini kuşatarak park içine sivil geçişi yasakladı.Taksim ve çevresindeki gerginlik sona erdi.

[KGVID]http://kocaelitv.com.tr/wp-content/uploads/2013/05/gezipark.webm[/KGVID]

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız