FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.97° C / 20° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

GESOTİM Ekibi Gürcüstan 'a Yardıma Gitti

1999 depreminde kurulan Arama Kurtarma ekibi GESOTİM, Gürcistan’da yaşanan sel felaketine yardıma gitti. Ekip, bugün yola çıkıyor.

15 Haziran 2015 Saat: 16:36
GESOTİM Ekibi Gürcüstan 'a Yardıma Gitti
GESOTİM Ekibi Gürcüstan 'a Yardıma Gitti

1999 depreminde kurulan Arama Kurtarma ekibi GESOTİM, Gürcistan’da yaşanan sel felaketine yardıma gitti. Ekip, bugün yola çıkıyor.

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te etkili olan sağanak sonrası meydana gelen selde ilk belirlemelere göre onlarca insan kayıp. Büyük felaketin yaşandığı Gürcistan’a yardım için Türkiye, GESOTİM ekibini görevlendirdi. Necmi kocaman başkanlığındaki GESOTİM ekibi bugün yola çıktı.  


5 KİŞİLİK EKİP
1999 depreminde enkaz altındaki vatandaşları kurtarmak için kurulan GESOTİM, o dönem çok büyük işler yapmış yüzlerce vatandaşımızı enkaz altında sağ kurtarmıştı. Ünü dünyaya yayılan GESOTİM ekibi, dünyanın her hangi bir bölgesinde yaşanan felaketlere kurtarma ekibi olarak gönderiliyor.
Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te yaşanan sel felaketinde kayıp vatandaşları kurtarmak için Türkiye, GESOTİM ekibini görevlendirdi. 
Necmi Kocaman başkanlığındaki ekipte 5 kişi bulunuyor.


ELİBEŞ SPONSOR OLDU
Gürcistan’a gitmeden önce kısa bir açıklama yapan Kocaman, felaket bölgesine gidiş gelişimizdeki bütün masraflar belediye başkanı Mehmet Ellibeş tarafından karşılanacağını söyledi. Kocaman, “Yaşanan sel felaketi sonrası öncü ekip olarak beş kişi gidiyoruz. Durum tespiti yaptıktan sonra malzeme ve ekip arkadaşlarımızda gelecek. Gürcistan’da yaşanan sel felaketi sonrası bir kampanya başlatacağız. Tüm Gölcük halkının destek olacağına inanıyoruz. Belediye Başkanımız Mehmet Ellibeş, gidişimiz için sponsor oldu GESOTİM olarak teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız