FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu17.53° C / 18° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Genç -İz Avrupaya Gönderiyor

İzmit Belediyesi’nin gençlik birimi Genç-İz, AB fonundan aldığı katkı ile gençleri Avrupa’ya gönderiyor

18 Temmuz 2015 Saat: 14:03
Genç -İz Avrupaya Gönderiyor
Genç -İz Avrupaya Gönderiyor

İzmit Belediyesi’nin gençlik birimi Genç-İz, AB fonundan aldığı katkı ile gençleri Avrupa’ya gönderiyor

İzmit Belediyesi’nin gençlik birimi Genç-İz, gençleri Avrupa’ya gönderiyor. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın isteği ile yaklaşık 3 yıl önce kurulan Genç-İz’in, gençlere Avrupa’nın kapılarını açıyor. Yetkililer, Avrupa Gönüllü Hizmeti Erasmus programları kapsamında 17-30 yaş grubundan kişileri Avrupa’ya gönderdiklerini belirterek, “Avrupa Gönüllü Hizmeti projesi kapsamında İzmit Belediyesi olarak gençleri Avrupa’ya göndermeye devam ediyoruz” dedi.

 

MASRAFLAR AB FONUNDAN

Masrafların AB fonundan karşılandığını ifade eden yetkililer, “Türkçe adıyla Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH), European Voluntary Service (EVS), 17-30 yaş arası gençlerin tercihen Avrupa ülkelerinden birinde 2-12 ay süreyle toplum yararına projelerde gönüllü olarak çalışmasını ve bu yolla kendilerini geliştirmesini, Avrupalılık bilincini edinmesini amaçlayan bir AB Gençlik Programı'dır. Projeye dahil olanların tüm masrafları Avrupa Birliği fonundan karşılanmaktadır. Avrupa Birliği, bu program ile özellikle AB içinde toplumsal uyumu güçlendirmeyi, gençler arasında dayanışma ve hoşgörünün geliştirilmesini amaçlamaktadır. Ayrıca gençler arasında aktif vatandaşlığın ve karşılıklı anlayışın geliştirilmesi de hedeflenmektedir” ifadelerini kullandı.

 

YILDA 3 KEZ

Genç-İz yetkilileri, Avrupa fırsatlarını yakalamak isteyen gençleri Cumhuriyet Çocuk Parkı içerisinde bulunan çalışma ofislerine beklediklerini de ifade ederek, “Ofisimize gelecek gençlere projeyle ilgili her türlü  bilgiyi vermeye hazırız. Programa yıl içerisinde 3 kez başvurulabiliyor. Başvuru tarihleri 4 Şubat, 30 Nisan ve 1 Ekim’dir” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız