FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.93° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Gelişi Güzel Çöp Atanlar Yandı

İzmit Belediyesi, çöplerini gelişi-güzel atarak çevre kirliliğine neden olanlar hakkında yasal işlem yapıyor.

2 Mayıs 2016 Saat: 11:24
Gelişi Güzel Çöp Atanlar Yandı
Gelişi Güzel Çöp Atanlar Yandı

İzmit Belediyesi, çöplerini gelişi-güzel atarak çevre kirliliğine neden olanlar hakkında yasal işlem yapıyor. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gelişigüzel çöp bırakarak, görüntü ve çevre kirliliğine neden olan 11 kişiyi Kabahatler Kanunu’na istinaden 385 Lira para cezası ile cezalandırdı.

KURALLARA UYALIM
Zabıta yetkilileri, bazı kişilerin çöp toplama saatlerine uymayarak çöplerini erken ya da geç çıkarttığını hatırlatarak” özellikle şehir merkezinde çöp toplama saatleri gerek sözlü gerekse yazılı olarak herkese tebliğ edildi. Buna rağmen, bazı kişilerin çöplerini çöp toplama saati dışında çıkartarak çevre kirliliğine neden olduklarını belirledik. Ayrıca, çöp atılmayacak yerlere çöp bırakanlar, özellikle yer altı konteynırlarına kül, ateş gibi yanıcı atıklar atılarak zarar verildiğini görmekteyiz. Çöplerin, konteynır  yerine dışına bırakılarak çevre kirliliğine de neden olunmaktadır. Vatandaşlardan çöp konusunda daha duyarlı olmalarını bekliyoruz” dediler.
 

BİNLERCE KONTEYNIR VAR
Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri de İzmit’in 6000 noktasında büyük çöp konteynırı, 122 noktasında yeraltı konteynırı ve 3000 noktasında da çöp sepeti bulunduğunu hatırlatarak” çöpleri ağzı bağlı şekilde konteynırlara atınız” uyarısında bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız