CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur15.56° C / 16° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

GELİN KAYNANA CİNAYETİNDE SAVCIDAN MÜEBBET İSTEMİ

Derince’de 16 Şubat 2012’de boğazları kesilerek öldürülen gelin-kaynana cinayetinde sona gelindi. Olayı gerçekleştiren şüpheliler hakkında Cumhuriyet Savcısı mütalaasını verdi. 2 şüpheli hakkında müe

14 Şubat 2013 Saat: 13:39
GELİN KAYNANA CİNAYETİNDE SAVCIDAN MÜEBBET İSTEMİ
GELİN KAYNANA CİNAYETİNDE SAVCIDAN MÜEBBET İSTEMİ

Derince’de 16 Şubat 2012’de boğazları kesilerek öldürülen gelin-kaynana cinayetinde sona gelindi. Olayı gerçekleştiren şüpheliler hakkında Cumhuriyet Savcısı mütalaasını verdi. 2 şüpheli hakkında müebbet istenirken, olaya karışan ve öldürülen şahısların akrabaları olan zanlılara yağma suçundan ceza verilmesini talep etti.

Derince’de 16 Şubat 2012 tarihinde korkunç bir olay yaşanmış, İbni Sina Mahallesi’nde yaşayan Güler Kurt ve gelini Hatice Kurt evlerinde boğazları kesilerek öldürülmüş olarak bulunmuş ve olayla ilgili olarak soruşturma kapsamında Güler Kurt’un yeğenleri Muhammet Mutlu, Mevlüt Mutlu ile arkadaşları Uğur Ulus ve Murat Kilitçi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Korkunç cinayet ile ilgili olarak Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya devam edildi.

Davaya tutuklu sanıklar ile avukatları ile öldürülen Güler ve Hatice Kurt’un eşi Rasim Kurt ile oğlu Fatih Kurt da avukatları Şerife Manay katıldı. Mahkeme tutuklu sanıklardan Murat Kilitçi’nin cezai ehliyetinin olup olmadığı konusunda adli tıp kurumundan istenen raporun geldiğini ve sanığın cezai ehliyetinin bulunduğu ruh sağlığının yerinde olduğunu taraflara bildirdi.

Cumhuriyet savcısı dosyanın tamamlandığını ve eksik kalmadığını belirterek mütalaasını verdi. Savcı, sanıklardan Uğur ve Murat’ın kasten öldürmek suçundan ayrı ayrı 2 şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapsine, ayrıca yağma suçundan 4’er yıl hapislerine, sanıklar Muhammet ve Mevlüt’ün ise sadece yağma suçundan cezalandırılmasını talep etti.Mahkeme sanık vekillerine esasa ilişkin savunmalarını hazırlamak için ek süre vererek duruşmayı 13 Mart 2013 tarihine erteledi. Sanıklar bu dava dışında ayrıca Darıca’da işledikleri cinayetle ilgilide yargılanıyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız