FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu22° C / 22° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Gelesun Göresun Kocaeli'de Giresun

Kocaeli Giresun Dernekleri Federasyonu 10, 11, 12 Nisan Tarihleri arasında Perşembe Pazarı alanında kültürlerini tanıtacaklar.

8 Nisan 2015 Saat: 12:55
Gelesun Göresun Kocaeli'de Giresun
Gelesun Göresun Kocaeli'de Giresun

Kocaeli Giresun Dernekleri Federasyonu Özgünhan Restorantta bir araya geldi. Kahvaltıya Federasyon Başkanı Süleyman Karaman, Başkan Yardımcısı Nebil Uzun, 2. Başkan Fatma Dizdar, Yönetim kurulu üyeleri Şükrü Yılmaz, Hamdi Yayla ve Reşat Dandin Katıldı. 10, 11, 12 Nisan Tarihleri arasında yapılacak olan Organizasyonun duyurusunu yaptı. Federasyon adına açıklama yapan Başkan Süleyman Karaman ‘gelesun, göresun Kocaeli'de Giresu’n sloganıyla yapacakları etkinliğin duyurusunu yaptı.

 

BAKAN KATILACAK

Kocaeli Giresun Dernekleri Federasyonu'nun Perşembe Pazarı alanında yapacakları tanıtım organizasyonunun açılışına iki bakan birden katılacak. Kocaeli milletvekili ve Bilim Sanayi Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve Giresun Milletvekili ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli açılışa katılacak. Federasayon Başkanı Süleyman Karaman Yaptığı konuşmada 2008 yılından beri Giresunluların Kocaeli'de sorunlara çözüm konusunda çalıştıklarını ve aynı zamanda yöresel değerlerini yaşatmaya çalıştıklarını söyledi.

 

YÖNETİCİLERE SİTEM

Giresunluların temsil görevi konusunda her türlü görevi en iyi bir şekilde yerine getirmesine rağmen Kocaeli'de belediyelerde Giresunlu yöneticilerin olmaması konusunda yöneticilere sitem etti. Federasyon Başkanı Süleyman Karaman etkinlik boyunca çeşitli faaliyetlerin yapılacağını, Giresun’u tanıtma adına çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi. 3 gün boyunca konserler, şiirler, paneller ve halk oyunları sergilenecek. Yapılan çeşitli etkinliklerle Giresun'unun kültürel değerleri Kocaeli halkı ile buluşturulacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız