FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.07° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Eğitim

Geleneksel 2’inci Koru Genç Heykel Sempozyumu Tamamlandı

Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü işbirliğinde gerçekleştirilen ve bu yıl ikincisi düzenlenen "Geleneksel 2’inci Koru Genç Heykel Sempozyumu" tamamlandı

24 Ağustos 2016 Saat: 11:36
Geleneksel 2’inci Koru Genç Heykel Sempozyumu Tamamlandı
Geleneksel 2’inci Koru Genç Heykel Sempozyumu Tamamlandı

Yalova’ya bağlı Koru Beldesi Belediyesi ile Kocaeli ÜniversitesiGüzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü işbirliğinde gerçekleştirilen ve bu yıl ikincisi düzenlenen "Geleneksel 2’inci Koru Genç Heykel Sempozyumu" tamamlandı. 5-20 Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen sempozyuma Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü dördüncü sınıf öğrencilerinin hazırladıkları projeler ile katıldı. Sempozyuma katılan projeler arasında yapılan değerlendirmesi sonucu uygulamaya değer bulunan 5 öğrencimiz, projelerini sempozyum sürecinde uyguladılar.

Müjgan Sağlam, Begüm Tekay, Tunca Apaçlı, Orçun Beslen ve Şahin Karakuş' un katıldığı sempozyumda ahşap olarak meşe ve kestane kullanıldı. Heykellerini başarı ile tamamlayan öğrencilerimizin çalışmaları, Açık Hava Heykel Park'ı olarak düzenlenmesi düşünülen Koru sahili rekreasyon alanına yerleştirildi.

Gelecek yıllarda da Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü işbirliğinde sürdürülmesi amaçlanan sempozyumlara özellikle heykel bölümlerinin son sınıf, yüksek lisans veya yeterlik öğrencilerinin katılmasının sağlanması amaçlanıyor.

Sempozyum, 19 Ağustos 2016 günü, Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman ve Heykel Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nevzat Atalay, davetliler ve Koru Sakinlerinin katılımları ile gerçekleştirilen kapanış töreni ile sona erdi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız