FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur17.52° C / 18° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Gebze Tatlıkuyu Vadisinin İkinci Etabında İnceleme

Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Tatlıkuyu Vadisinin ikinci etabında gerçekleştirilen dere ıslahı çalışmasını yerinde inceledi

9 Ağustos 2016 Saat: 10:49
Gebze Tatlıkuyu Vadisinin İkinci Etabında İnceleme
Gebze Tatlıkuyu Vadisinin İkinci Etabında İnceleme

İSU tarafından yapılan yağmur suyu kanallarını Genel Müdür İlhan Bayram'la inceleyen Başkan Karaosmanoğlu, "Göreve başladığımız 2004 yılında Gebze'deki kanalizasyonlar derelere akarken, vadilerimiz de pislik içerisindeydi. Bakınız buranın bitişiğindeki sahipsiz ve terk edilmiş Tatlıkuyu vadimizi geçmiş yıllarda ilçemize kazandırdık. Şimdide yeni bir yeşil alan olacak ikinci etabını kentimize kazandırılması için çalışıyoruz" dedi.

"VATANDAŞLARIMIZ, AİLELERİYLE GÜZEL ANLAR GEÇİRECEK"

Gebze Tatlıkuyu Vadisinin, SEKA Park alanı gibi güzel bir dinlenme yeri olduğunu da ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, "Tatlıkuyu Vadisi'ni ağaçlandırarak halkımızın rahat bir ortamda dinlenebildiği, çocuklarımızın eğlenebildiği, spor alanları ve yürüyüş yollarıyla Gebze ilçemize yakışan yer oldu. Fakat Tatlıkuyu Vadimize yakın ve uzantısı olan ikinci etabı da bir kılçık gibi kalmıştı. Arzu etmediğimiz bir şekilde duran bu yeri Gebze ilçemize kazandıracağız. Vatandaşlarımız burada aileleriyle güzel anlar geçirecek" diye konuştu.

"YENİ BİR DİNLENME ALANI OLUŞTURUYORUZ"

İSU tarafından yapımı süren 600 metre uzunluğunda yağmur suyu hatlarını denetleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Burada bir miktar dolgu yapacağız. Daha sonra bu dolgunun üstünde ağaçlandırma çalışmamız olacak. İnsanlarımız bu yeşil alanda zamanlarını en güzel şekilde değerlendirecek olmasının yanı sıra, ilçemize de çok yakışacak bir yer olacak. Buradaki dolgu işlemimizi kış gelmeden bitireceğiz. Oyun alanları, spor organizasyonları ve yürüyüş yolları yaparak ilçemize yeni bir dinlenme alanı oluşturmuş olacağız" ifadelerini kullandı.

"ÇOK NEFİS VE HARİKA BİR YER OLACAK"

Çalışmamız bittiğinde vatandaşlarımız, burada çalışan kardeşlerimizle bizlere Allah razı olsun diyeceğini belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Bizden önceki dönemlerde belediyeler bu tür bölgeleri kontrol edemiyordu. Bu bölge molozların ve çöplerin deposu olmuştu. Tabi burayı kontrol altına aldık. Nerede bir vadi varsa orayı güzelleştiriyor ve ağaçlandırıyoruz. Burası inşallah tamamlandığı zaman çok nefis ve harika bir yer olacak" diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız