FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu20° C / 20° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Gebze’den Suriye’ye 3 TIR Un Yardımı

İHH Gebze Şubesi’nin, Kentin Kadınları Platformu ve Kocaeli Erzurum Dernekleri Federasyonu’nun katkılarıyla topladığı yardım TIR’ları Suriye’ye dualarla uğurlandı.

31 Ocak 2016 Saat: 19:19
Gebze’den Suriye’ye 3 TIR Un Yardımı
Gebze’den Suriye’ye 3 TIR Un Yardımı

İHH Gebze Şubesi’nin, Kentin Kadınları Platformu ve Kocaeli Erzurum Dernekleri Federasyonu’nun katkılarıyla topladığı yardım TIR’ları Suriye’ye dualarla uğurlandı

İHH Gebze Şubesi’nin, Kentin Kadınları Platformu ve Kocaeli Erzurum Dernekleri Federasyonu’nun katkılarıyla topladığı yardım TIR’ları Suriye’ye gönderildi. Yardım TIR’larının hareketinden önce Gebze Kültür Merkezi Kardelen Nikah Salonu’nda İnsani Yardım Vakfı Gebze Şubesi tarafından bir program düzenlendi. Programa Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve eşi Ragibe Köşker, Başkan Yardımcısı Nilay Ayran, İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, AK Parti Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Kurt, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Gebze İlçe Müftüsü Şaban Apaydın, İHH Gebze Şube Başkanı Turgut Veyisoğlu, Kentin Kadınları Platformu Başkanı Tuba Şensoy, Kocaeli Erzurumlular Dernekler Federasyonu Başkanı Tekin Dursun,  Kentin Kadınları Platformu kampanya sorumlusu Nilgün Yönten, Ak Parti Gebze ilçe yöneticileri, Gebze STK temsilcileri ve İHH gönüllüleri katıldı.


DESTEK GENLERİMİZDE VAR
İHH Gebze Şube Başkanı Turgut Veyisoğlu’nun kuruluşun faaliyetleri ve yapılan yardımlarla ilgili konuşmasının ardından söz alan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Türk milletinin tarih boyunca her zaman mazlumların yanında olduğunu belirterek, “Mazlumun ve güçsüzlerin yanında yer almak, zor durumda olan insanlara yardım, iyilik etmek bizim milletimizin genlerinde var. Geçen hafta da Diyarbakır’ın Sur ilçesine buradan yardım gönderdik. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın öncülüğünde bugün ülkemizden dünyanın her tarafında yaşayan mağdur ve mazlum insanlara yardımlar ulaştırılıyor. Bu noktada Türkiye’mizin birlik ve beraberlik içerisinde ve güçlü bir ülke olması çok önemli. İHH ve diğer yardım kuruluşlarımız uzak coğrafyalarda bir afet, felaket veya savaş durumlarında mağdur insanlara hemen elini uzatıyor. Bu bir imtihandır. Sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte bizler de her zaman mazlumların yanında olacak ve onlara destek vereceğiz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız