CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.54° C / 18° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

GEBZE’DEKİ TÖRENE SPOR BAKANI SUAT KILIÇ KATILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli’de 36 bin 500 öğrenciye satranç takımı dağıtımına başladı. Her yıl ilkokul birinci sınıflara dağıtılacak satranç takımlarını minikler bugün düzenlenen törenle Spo

13 Nisan 2013 Saat: 18:16
GEBZE’DEKİ TÖRENE SPOR BAKANI SUAT KILIÇ KATILDI
GEBZE’DEKİ TÖRENE SPOR BAKANI SUAT KILIÇ KATILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli’de 36 bin 500 öğrenciye satranç takımı dağıtımına başladı. Her yıl ilkokul birinci sınıflara dağıtılacak satranç takımlarını minikler bugün düzenlenen törenle Spor Bakanı Suat Kılıç’ın elinden aldı.

Kocaeli genelinde satranç sporunu tabana yaymak için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında Büyükşehir Belediyesi 36 bin 500 öğrenciye satranç takımı dağıtımına başladı.

Her yıl ilkokul birinci sınıflara dağıtılacak satranç takımlarını minikler törenle Spor Bakanı Suat Kılıç’ın elinden aldı.

Törende konuşan Bakan Kılıç, satranç faaliyetlerini çok önemsediklerini belirtti. Bakan Kılıç, çocuk sahibi ailelerin en büyük probleminin, çocukların bilgisayar başında geçirdiği süre olduğunu dile getirdi.

Bugüne kadar satrançla uğraşıp, yanlış işlere yönelen kimseyi görmediğine dikkat çeken Bakan Kılıç, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karasomanoğlun’un santranca yönelik bu çalışmasının son derece önemli olduğunu belirtti.

Bakan Kılıç’ın konuşmasının ardından sembolik olarak birkaç öğrenciye santranç takımları dağıtıldı. Öte yandan 17 Nisan Çarşamba Günü Hasan Gemici Spor Salonu’nda ilkokul birinci sınıf öğrencilerine santranç dağıtımı devam edecek. Saat 14.00’de başlayacak dağıtım töreni ile 36 bin 500 öğrenciye santranç takımı verilecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız