FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur26.11° C / 27° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Formula Student Yarışması Takımından Doğan’a Ziyaret

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, 2016 Formula Student yarışlarına katılacak takımdan öğrencileri misafir etti.

24 Ocak 2016 Saat: 12:11
Formula Student Yarışması Takımından Doğan’a Ziyaret
Formula Student Yarışması Takımından Doğan’a Ziyaret

zmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, 2016 Formula Student yarışlarına katılacak takımdan öğrencileri misafir etti.

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. İbrahim Saraç, Makine Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ersin Asım Güven, öğrenciler Akif Bayraktar, Abdullah Cebeci, Kemal Ünsal, Metin Şanser Tekir ve Mustafa Hakan Köksal İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı önceki gün makamında ziyaret etti. Heyet, Doğan’a Formula Student Yarış Arabası Üretimi projesi hakkında bilgi verdi. Ziyarette, KOÜ Formula Student Takımı da, bilgisayar ortamında çizdikleri tasarımları ve yaptıkları analizleri Başkan Doğan’a sundu.

 

EN GÜÇLÜ VERSİYONUNU BİZ YAPACAĞIZ

Gençlerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren  Başkan Doğan, “Öğrencilerimizin proje üretmeleri, kafalarını bu yönde yormaları bizim için büyük bir mutluluk ve gelecek  açısından da büyük bir umut” dedi. Gençlere yönelik yatırımlarından örnekler veren Doğan, “3 D Yazıcı ve Tasarım Merkezi’ni açtık. Dünyada yeni sanayi devrimi olarak nitelendirilen merkezimiz. Her düzeydeki insanımız orayı gezebiliyor ve kendi tasarımlarını yapabiliyor. Çocuklarımız daha ilkokuldayken bunu görsün ve ufkunu geniş tutsun istiyoruz. Belki de 3 D Yazıcıların en güçlü versiyonunu biz yapacağız ve dünyaya biz satacağız” diye konuştu.

 

DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK

Dünyada ülkeler arası mücadelelerin artık bilgiyle, teknolojiyle ve bilimsel olarak yapıldığını söyleyen Doğan, “Biz de gençlerimizle çok daha güçlü, çok daha güzel Türkiye’yi inşa edeceğiz. Bu konuda Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, hükümetimizin AR-GE’ye büyük destekleri var. Biz de bu süreçte elimizden gelen her türlü desteği sağlıyoruz. Bundan sonra da desteklerimiz devam edecektir” diye konuştu.  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız