FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19.47° C / 20° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Ekonomi

Ford Otosan’a Çevre Ödülü

Ford Otosan Kocaeli Fabrikaları, “Sürdürülebilir Çevre ve Enerji Dostu Üretim Sistemi & EOS Çevre Yönetim Sistemi” ile "AB Çevre Ödülleri Türkiye 2016" programında finalist ödülüne layık görüldü

1 Temmuz 2016 Saat: 18:26
Ford Otosan’a Çevre Ödülü
Ford Otosan’a Çevre Ödülü

Ford Otosan Kocaeli Fabrikaları, “Sürdürülebilir Çevre ve Enerji Dostu Üretim Sistemi & EOS Çevre Yönetim Sistemi” ile "AB Çevre Ödülleri Türkiye 2016" programında finalist ödülüne layık görüldü

Ford Otosan Kocaeli Fabrikaları, AB üyesi ülkelerde 1987 yılından bu yana verilmekte olan ve 2006 yılından beri Türkiye’de düzenlenen "Avrupa Birliği Çevre Ödülleri Türkiye 2016" ödül organizasyonunda, “Sürdürülebilir Çevre ve Enerji Dostu Üretim Sistemi & EOS Çevre Yönetim Sistemi” ile yönetim kategorisinde finalist seçildi. Ford Otosan, 27 Ekim’de Estonya’nın başkenti Tallinn’de düzenlenecek yarışmada, Türkiye'yi temsil edecek.


PROTOKOL KATILDI
Bölgesel Çevre Merkezi Türkiye (REC) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) iş birliğinde Ankara'da düzenlenen ödül törenine; Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AB Bakanlığı Müsteşarı Büyükelçi Rauf Engin Soysal, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Bela Szombati, TOBB Başkanı ve EUROCHAMBRES Başkan Vekili M. Rıfat Hisarcıklıoğlu ve REC Türkiye ve AB Çevre Ödülleri Ulusal Program Direktörü Rifat Ünal Sayman katıldı. Ford Otosan’ın ödülünü ise Ford Otosan Bakım ve Çevre Mühendisliği Müdürü Tahsin Fırıncı ile Çevre Yüksek Mühendisi Betül Tavacı aldı.


MUTLUYUZ GURURLUYUZ
Ford Otosan Bakım ve Çevre Mühendisliği Müdürü Tahsin Fırıncı şunları söyledi: “Ford Otosan olarak içinde yaşadığımız çevreyi değerli bir hazine olarak görüyor ve gelecekte bütün insanlığın yararlanabilmesi için en iyi şekilde korunması gerektiğine inanıyoruz. Sürdürülebilir çevre ve enerji dostu yönetim yaklaşımımızla çevreyi koruduğumuzu ve her zaman koruyacağımızı vurguluyoruz. Çevre ve enerji dostu üretim sistemimiz ve süreçlerimizde geliştirilen projelerle çevresel değerleri korurken, aynı zamanda enerji ve su tasarrufu da sağlıyoruz. Yönetim sistemimizin uluslararası standartlarda aldığı bu değerli ödülden dolayı çok mutlu ve gururluyuz.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız