FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.54° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

FİYATI EN FAZLA ARTAN ÜRÜN PATLICAN

Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalovada yaptığı araştırmaya göre, geçen yılın Aralık ayında fiyatında en çok artış yaşanan ürünün yüzde 69,21 ile patlıcan olduğun

22 Ocak 2013 Saat: 16:34
FİYATI EN FAZLA ARTAN ÜRÜN PATLICAN
FİYATI EN FAZLA ARTAN ÜRÜN PATLICAN

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'da yaptığı araştırmaya göre, geçen yılın Aralık ayında fiyatında en çok artış yaşanan ürünün yüzde 69,21 ile patlıcan olduğunu belirledi.


Türkiye İstatistik Kurumu, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'da Aralık ayı ürün fiyat artışı araştırması yaptı.TÜİK Kocaeli Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, araştırma kapsamına alınan 444 ürünün 70'inin ortalama fiyatlarında artış olmazken, 241'inin ortalama fiyatlarında artış, 133'ünün fiyatlarında da düşüş yaşandı.


Aralık ayında Türkiye'deki "Tüketici Fiyatları Genel Endeksi"ndeki değişim bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6,16 olarak gerçekleşirken, Kocaeli bölgesinde ise yüzde 6,08 olarak kayıtlara geçti.

Geçen ay 5 ili kapsayan bölgede, bir önceki aya göre en yüksek artış yüzde 2,60 ile gıda ve alkolsüz içecekler grubunda, en fazla düşüş ise yüzde 2,86 ile giyim ve ayakkabı grubunda yaşandı. Araştırmaya göre, geçen yılın Aralık ayında fiyatında en çok artış yaşanan ürün yüzde 69,21 ile patlıcan oldu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız