FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Filinta’dan alacağı olanlar, dikkat!

Seka Film Platosu Genel Müdürü Mehmet Çoban, yaptığı açıklamada Filinta dizisinde rol alan ve kayıt altında olmadığı için ödemelerini alamayan yardımcı oyunculara seslenerek, çalışma fişleriyle geldikleri takdirde ödemelerin yapıla

10 Mart 2015 Saat: 15:41
Filinta’dan alacağı olanlar, dikkat!
Filinta’dan alacağı olanlar, dikkat!

Seka Film Platosu’nda çekimleri devam eden Filinta dizisinde yardımcı oyuncu olarak görev yapan çalışanların ücretlerini alamadığına dair çıkan söylentilerle ilgili Film Platosu Genel Müdürü Mehmet Çoban bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Seka Film Platosu’nda basın mensuplarıyla bir araya gelen Çoban’a dizinin uygulayıcı yapımcısı Ayhan Şen, Plato Genel Müdürü Ufuk Onay ve yardımcı oyuncu istihdamını bundan sonraki süreçte yürütecek olan Mob Casting yöneticisi Harun Rüzgar eşlik etti.

 

GÜNÜ GÜNÜNE ÖDEME
Artık Filinta dizisinde rol alan tüm yardımcı oyunculara günü gününe ödeme yapacaklarını kaydeden Çoban, “Kayıt altına alınmayan oyuncuların isimleri bize ulaşmadı. Çalıştıklarına dair bir belgelendirme elimizde olmadığı için ödeme yapmadık. Anlaşıldığı üzere sorun bizden değil, eski çalıştığımız ajansımızdan kaynaklıydı. Bu tip durumların önüne geçmek adına Mob Casting yöneticisi Harun Rüzgar aramıza katıldı. Bundan sonra platoda direk görev alacak olan Harun Bey, yardımcı oyuncuların istihdamıyla ilgilenecektir. Bu uygulamaya geçtiğimiz hafta başladık. Oyuncularımıza platoya geldikleri gün ödemelerini yapacağız” dedi.

 

GERİ ÖDEME YAPILACAK
Parasını alamayan yardımcı oyuncularla ilgili de konuşan Mehmet Çoban, “Bize başvuran yardımcı oyuncuların ve bizimle birlikte çalışan oyuncuların ücretlerini ödedik. Ancak fişlerini kaybetmiş ya da kayıt altına alınmamış yardımcı oyuncularımızın olduğunu da tespit ettik. Bu konuda doğru söyleyen, elinde fişi olan yardımcı oyuncularımız bize başvurabilirler. Ödemeleri oyuncularımıza derhal yapılacaktır. Kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz. Bundan sonraki süreçte dediğimiz gibi platoyla oyuncularımız arasında aracı olmayacaktır. Ödemeleri ve istihdamları direk platomuz tarafından yapılacaktır” açıklamasında bulundu.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız