FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.93° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Fikri Işık Yeniden Kabinede

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 64. Hükümeti kurmakla görevlendirilen Başbakan Ahmet Davutoğlu yeni bakanlar kurulunu açıkladı. Fikri Işık, yeniden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı oldu

24 Kasım 2015 Saat: 17:50
Fikri Işık Yeniden Kabinede
Fikri Işık Yeniden Kabinede

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 64. Hükümeti kurmakla görevlendirilen Başbakan Ahmet Davutoğlu yeni bakanlar kurulunu açıkladı. Fikri Işık, yeniden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 64. Hükümeti kurmakla görevlendirdiği Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni kabine listesini Erdoğan'a sundu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayladığı yeni kabine, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak Fikri Işık yeniden görevlendirildi.


17-25 ARALIK'TAN SONRA
17-25 Aralık 2013 tarihinde hükümete yakın isimlere yönelik yapılan operasyonlar sonrası kabinede değişikliğe gidilmişti. Kabine değişikliğinde Nihat Ergün yer almazken, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık olmuştu. Sanayi ve Teknoloji'nin patronu olan Işık, Türkiye genelinde ve Kocaeli'de birçok önemli projenin hayata geçmesinde önemli rol sahibi olmuştu.


GEÇİCİ HÜKÜMETTE
Fikri Işık, 7 Haziran seçimlerinin ardından kurulan geçici hükümette de yer almıştı. 7 Haziran ile 1 Kasım seçimleri arasında görev yapan geçici hükümette de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Fikri Işık, dün açıklanan yeni kabinede de yerini korudu. 1 Kasım'a doğru gidilen seçim sürecinde de Kocaeli'de en çok çalışan vekil adaylarından biri olan Işık, Ak Parti'nin Kocaeli'de aldığı başarılı sonucun da önemli mimarlarından oldu.


FİKRİ IŞIK KİMDİR?
1965 Gümüşhane doğumlu olan Fikri Işık, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği Bölümünü bitirdi. İzmit ve İstanbul'da özel okullarda İngilizce ve matematik öğretmenliği yaptı. Gıda sektöründe yönetici olarak çalıştı. 23. ve 24. Dönemlerde Ak Parti'den Kocaeli Milletvekili olarak seçildi. 31 Ocak 2013 tarihinde TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığına seçildi. 25 Aralık 2013 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı oldu. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Arapça bilen Işık, evli ve 3 çocuk babasıdır.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız