FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Fikri Işık Başvurusunu Yaptı

Milletvekilliği aday adaylık başvurusu sırasında konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli ve Türkiye genelinde terör örgütü FETÖ’yla bağlantılı olduğu düşünülen derneklere yapılan operasyonları değerlendird

3 Eylül 2015 Saat: 11:31
Fikri Işık Başvurusunu Yaptı
Fikri Işık Başvurusunu Yaptı

Milletvekilliği aday adaylık başvurusu sırasında konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli ve Türkiye genelinde terör örgütü FETÖ’yla bağlantılı olduğu düşünülen derneklere yapılan operasyonları değerlendirdi. Işık, operasyonlar için AK Parti’nin değil yargının operasyonları ifadelerini kullandı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, sabah saatlerinde AK Parti il binasına gelerek milletvekilliği aday adaylık başvurusunu gerçekleştirdi. 3. Dönem kuralının kalkmasıyla birlikte yeniden aday olan Bakan Fikri Işık, törende gündeme dair açıklamalarda bulundu. Fettullahçı Terör Örgütü’yle (FETÖ) ilişkisi olduğu düşünülen kurum ve kuruluşlara yapılan operasyonları değerlendiren Bakan Işık, basında yer alan ‘AK Parti operasyonları’ vurgusunu eleştirdi. Işık, operasyonların yargı tarafından yürütüldüğüne vurgu yaptı. Öte yandan Bakan Işık’ın aday adaylık başvurusuna İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, ilçe başkanları ve parti teşkilatı katılım gösterdi.

 

FAZLASINI ALACAĞIZ

Bakan Işık’ın başvurusu sırasında konuşan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, ”Bakanımız da dahil tüm aday adaylarımız partimize gelerek başvuru yapıyor. CHP’nin başvurularını il başkanlığından almadığı süreçte bizim partimizde Sayın Bakanımız başta olmak üzere tüm aday adaylarımıza aynı eşitlik ile ağırlıyor. AK Parti bu seçimde Kocaeli’de kaybetmiş olduğu vekil ve daha fazlasını almak için çalışmalara devam edecek” ifadelerini kullandı.

 

GELENEĞE UYDUM

İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın ardından konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık şu ifadelere yer verdi. “Siyasetin temel amacı ülkeye hizmet etmektir. Siyasete başladığımızdan beri en temel önceliğimiz ülkemize hizmet etmek oldu. Kocaeli teşkilatlarından yetişmiş bir kardeşiniz olarak güzel hizmetlere imza attık. 7 Haziran’da 3. Dönem için başvurmuş ve genel merkez bize 1. Sırada yer vermişti. Ancak seçim sonucunda 1. Parti olmamıza rağmen hükümet kuracak vekil sayısına ulaşamadık. Şu an seçimin yinelenmesi sürecini yaşıyoruz. Bende Kocaeli teşkilatı geleneğine uyarak başvurumu parti binasından yaptım.

 

HAZIR BİR TEŞKİLATIZ

7 Haziran seçimlerinde seçmenimizin verdiği mesajı parti olarak aldık. 1 Kasım’da yapılacak olan seçime bu mesajla doğrultusunda hazırlanacağız. Arzulanan beklenen AK Parti-MHP koalisyon kurulmasıydı ama Devlet Bahçeli’nin her şeye verdiği hayır tutumu buna engel oldu. Tüm teşkilatlar olarak erken seçime hazır bir teşkilat olacağız. 1 Kasım seçimlerinin şimdiden ülkemiz ve demokrasi açısından hayırlar getirmesini diliyorum. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız.  1 Kasım seçimlerinde 7 Haziran seçimlerinden daha iyi bit başarı elde edeceğiz.

 

UÇUŞLAR ARTACAK

“Operasyonlar için “AK Parti Operasyonları” ifadeleri gördüm. Bu yargı ile emniyetin verdiği bir talimat. Bu yargının, cumhuriyet savcısının ve hakimin verdiği karar doğrultusunda verdiği karardır. Bunu siyasi malzeme olarak değerlendirmeye katılmıyorum. Eğer suç  varsa cezasının verilmesi bir hukuk gereğidir. Yapılanda hukuki bir işlemdir. Cengiz Topel’de uçuşların durdurulması hiçbir zaman olmadı. 5 Ekim ve sonrası ile kampanyasının hazırlıkları yapılıyor. Bun uçuşların durdurulmadı anlamına gelmiyor. Cengiz Topel bundan sonra güçlenerek halkımıza hizmet etmeye devam edecek. 2016 yılı içerisinde uçuş sayıları artacak”  açıklamasında bulundu.

 

Fikri Işık kimdir?

1965 Gümüşhane doğumlu. Evli ve 4 çocuk babası. ilkokulu Gümüşhane ve Kocaeli’de Hereke Sümer İlkokulu'nda, ortaokul ve liseyi İzmit İmam-Hatip Lisesi’ inde tamamladı. Üniversite eğitimini ise Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Fen Bilimleri Eğitimi Matematik Öğretmenliği Bölümünde 1989 yılında tamamladı.  1999 yılında Fazilet Partisinden Hereke Belediye Başkan adayı oldum.  20 ekim 2001 tarihinde AK Parti Kocaeli kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi ve AR-Ge’den sorumlu il başkan yardımcısı olarak göreve başladı.  20.Nisan 2002'de teşkilat başkanlığı, 22 Haziran 2003 tarihinde AK Parti Kocaeli 1. Olağan İl Kongresinde il başkanlığına seçildi.  15 Nisan 2006 da yapılan 2. Olağan İl Kongresinde de il başkanlığı görevine ikinci kez seçildi.  2007 Genel seçimlerinden sonra, AK Parti Kocaeli Milletvekili oldu. 2013 tarihinden 26 Aralık 2013 tarihine kadar T.B.M.M. Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığı'na seçildi. 26 Aralık 2013'te Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevini Nihat Ergün'den devraldı.  AK Parti 23. 24. ve 25. Dönem milletvekili oldu.   

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız