FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.45° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Feyzioğlu, Baro’yu Yalnız Bırakmadı

Kocaeli Barosu, kuruluşunun 77’nci yıldönümünü Ramada Otel’de düzenlenen kokteyl ile kutladı. Baro’yu bu önemli gününde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da yalnız bırakmadı

18 Kasım 2015 Saat: 10:32
Feyzioğlu, Baro’yu Yalnız Bırakmadı
Feyzioğlu, Baro’yu Yalnız Bırakmadı

Kocaeli Barosu, kuruluşunun 77’nci yıldönümünü Ramada Otel’de düzenlenen kokteyl ile kutladı. Baro’yu bu önemli gününde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da yalnız bırakmadı

Kocaeli Barosu, kuruluşunun 77’nci yıl dönümünü bir Otel’de gerçekleştirdiği kokteyl ile kutladı. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun da katılım gösterdiği kokteyle Kocaeli Barosu Başkanı Kocaeli Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, Kocaeli Adalet Komisyonu Başkanı Muhittin Paça, Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Cemil Kuyu, Gebze Adalet Komisyonu Başkanı Şamil İnan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Baro Başkanı Sertif Gökçe, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, AB eski bakanı Ali Haydar Konca, Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Hüseyin Yılmaz, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, KOTO Başkanı Murat Özdağ, Kocaeli Barosu eski Başkanları Ersayın Işık, Bora Uluç, Mehmet Cumhur Arıkan, Tamer Solakoğlu, ve Baro’ya bağlı avukatlar katıldı.

 

KÖKLÜ BİR KURUM

Düzenlenen kokteylin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kocaeli Barosu Başkanı Sertif Gökçe, Kocaeli Barosu’nun köklü bir kurum olduğuna dikkat çekti. Gökçe, “Kocaeli Barosu, kuruluşundan bu yana hukukun temel prensiplerine bağlı, hukukun üstünlüğünü ve insan haklarını savunan hak arama özgürlüğüne öncülük eden, demokrasinin gelişmesine katkıda bulunan, köklü ve güçlü hukuk kurumlarından bir tanesidir” dedi.

 

MESLEĞİN DUAYENLERİNE TEŞEKKÜR

Günün anlam ve önemi dolayısı ile meslekte 40.ve 50. Yılını dolduran avukatlara plaket takdimi yapılacağını belirten Gökçe meslekte 40. ve 50. Yılını dolduranlara hitap ederek , “Dile kolay bu zorlu ve kutsal mesleğe 40 ve 50 yılınızı verdiniz. Bilgi ve birikimlerinizi sizden sonra gelen nesillere aktardınız. Yurttaşlarımızın hak arama özgürlüğüne katkıda bulunabilmek adına okuyup araştırmakta elinden gelenin en iyisini yapabilme çabasıyla, koşuşturma içerisinde geçen başarıları, başarısızlıkları, mutlulukları belki de mutsuzlukları olan uzun yıllardan geçtiniz. Bu vesile ile sizlerin 40. ve 50.yılınızı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

SARIBAY PLAKET ALDI

Gökçe’nin ardından konuşmasına başlayan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, “ Ben, bugün burada misafir değil ev sahibiyim. Dolayısı ile 77.yılımız kutlu olsun” dedi. Feyzioğlu konuşmasında Kocaeli Barosunda 40 ve 50.yılını dolduran avukatlara plaket belgesi takdim etti. Plaket alan isimler arasında CHP İl Başkanı Av.Cengiz Sarıbay ve eşi Nurdan Sarbay’da yer aldı. Sarıbay yaptığı kısa konuşmada, “Ben mensubu olduğum barolar birliğinden böylesine güzel ve anlamlı bir hediye almaktan dolayı çok mutluyum. Değerli başkanım benim 40.yılımı gördü dilerim bende onun 50.yılını görürüm” diye konuştu.

 

YAZICI’DAN DUYGUSAL KONUŞMA

Sarıbay’ın ardından meslekte 40.yılını dolduran eski Baro Başkanlarından Ali Yazıcı yaptığı duygusal konuşmasında, “Biz, yıllarca hukukun üstünlüğü için çalıştık. Hatta ben, bu mesleği yaptığım yıllar içinde yarı felç kaldım. Ama hukukun korunması ve ayaklar altına alınmayacağını biliyorum. Çünkü sizler varsınız. Ve hep var olacaksınız” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız