FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Fetö'nün Okulları Artık Milli Eğitimin

15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de FETÖ’ye yakınlığıyla bilinen okullara el konuldu. İlimizde mühürlenen 21 okul, bu hafta Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlanacak

25 Temmuz 2016 Saat: 09:38
Fetö'nün Okulları Artık Milli Eğitimin
Fetö'nün Okulları Artık Milli Eğitimin

15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de FETÖ’ye yakınlığıyla bilinen okullara el konuldu. İlimizde mühürlenen 21 okul, bu hafta Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlanacak

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) yuvalanan Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu bir grup rütbeli vatan hainin darbe girişiminin bastırılmasının ardından karşı operasyonlar başladı. TSK, emniyet, kamu ve iş dünyasındaki yapılanmalara yönelik başlatılan operasyonların yanı sıra örgütün eğitim alanındaki yapılanmaları da çökertildi.

 

İLİMİZDE 21 OKUL

Özellikle örgüte eleman kazandırmak için yoğun faaliyet gösteren okullar ve dershanelere yönelik önemli adımlar atıldı. Ülke genelinde binlerce eğitim kurumuna sahip olan örgütün tüm okullarına el konuldu. İlimizde de darbe girişimi sonrası başlatılan operasyonlarda FETÖ’yle bağı bulunan 21 okul düzenlenen operasyonlarla mühürlendi.

 

BU HAFTA DEVREDİLECEK

Olağanüstü hal (OHAL) ilan edilmesinin ardından Vali Hasan Basri Güzeloğlu, OHAL tedbirlerini duyurmak için toplantı yapmış ve bu okulların mal varlıklarına el konulduğunu ve arsa ve binaların hazineye devredildiğini açıklamıştı. Defterdarlık, 21 okulun Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bu hafta devredilmesi için hummalı bir çalışma yürütüyor.

 

ŞEHİTLERİN ADI VERİLECEK

İl Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik, konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, devir sürecinin hızla sonlanacağını kaydederek, bu hafta işlemlerin tamamlanacağını ve bu okullarda eğitimin kesintisiz bir şekilde devam edeceğini ifade etti. Çelik, ayrıca okulların adlarının değiştirilerek, demokrasi şehitlerinin adlarının bu okullara verileceğini ifade etti.

 

Milli Eğitim’e devredilecek okulları şöyle:

Özel Erkul Anadolu Lisesi, Özel Erkul İlkokulu, Özel Darıca Fatih Anadolu Lisesi, Özel Darıca Fatih Fen Lisesi, Özel Darıca Fatih İlkokulu, Özel Erkul Tunagür İlkokulu, Özel Erkul Tunagür Fen Lisesi, Özel Erkul Tunagür Anadolu Lisesi, Özel Erkul Tunagür Anaokulu, Özel Erkul Bahar İlkokulu, Özel Erkul Fen Lisesi, Özel Erkul Ortaokulu, Özel Darıca Fatih Ortaokulu, Özel Erkul Tunagür Ortaokulu, Özel Erkul Bahar Ortaokulu, Özel Çayırova Fatih İlkokulu, Özel Çayırova Fatih Ortaokulu, Özel Hafize Okan Fatih Anadolu Lisesi, Özel Çayırova Fatih Fen Lisesi, Özel Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız