FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Fetö'nün Gizli Jeopolitik Evlilikleri

Dün akşam Cnn Türk ekranlarında Didem Arslan Yılmaz'ın programına katılan Nurettin Veren çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

6 Ağustos 2016 Saat: 12:26
Fetö'nün Gizli Jeopolitik Evlilikleri
Fetö'nün Gizli Jeopolitik Evlilikleri

Dün akşam Cnn Türk ekranlarında Didem Arslan Yılmaz'ın programına katılan Nurettin Veren çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.Fetö'nün tüm derinliklerinden kirli oyun ve hesaplarından tek tek bahseden Veren İzleyenleri adeta şok eden açıklamalarda bulundu.

Fetö'nün pek çok çirkin yüzünü ortaya koyan Nurettin Veren FETÖ/PDY liderinin gizli, jeopolitik evlilikleri konusunda da pek çok açıklamada bulundu.Nurettin Veren açıklamasında Fetö'nün örgüt içerisinde ki evliliklere cok önem verdiğini ve bu evlilikleri yaptırırken örgüte siyasi, idari, bürokratik , ticari güç edinmeyi amçladığını dile getirdi.Aslında Nurettin Veren bu bilgileri 7 Temmuz tarihinde Yeni Akit gazetesinde yazdığı köşesinden de dile getirmişti.

Nurettin Veren, Türkiye'de bu örgüte mali kaynak sağlayan pek çok holding ve büyük kuruluşun da bu yolla örgütsel bağlılığının güçlendirildiği ve örgütün Türkiye'de ki mali yapısının bu sayede çok fazla güçlendiğini ifade etti.Büyük holding ve kuruluşların kızlarıyla,oğullarıyla akrabaları ile evlilik yaptırılarak öenmli ölçüde para kaynağı elde edildiğini savundu.

Bu şekildeki gizli jeopolitik evliliklerin ilimiz Kocaeli'nde ki büyük kuruluşlarında içinde yapılmış olabileceği ve bu şekilde örgütün mali yapısına kaynak aktırıldığı yönünde yine bazı makale ve yazılar bulunmakta.Bunun ilimiz Kocaeli'de ki yansımalarını devam eden soruşturmalar kapsamında ilerleyen günlerde daha açık bir şekilde ortaya çıkacağını düşünüyoruz.

İşte Nurettin Veren'in 7 Temmuz'da Kanlı İşgal ve Darbe Girişimi öncesinde Yeni Akit gazetesinde Fetö'nün gizli jeopolitik evlilikleri ile ilgili yazdığı o yazı;

Üzülerek söylüyorum ki, bu operasyonlar paralel yapının sadece sakalını tıraş etmekten ibarettir.

70’li yıllardan itibaren, çekirdek kadro ve hizmet bilançosu, yapılacak işlerin ve hareketlerin planlanması, Gülen tarafından hazırlanmıştı.

Biz bunu bir disiplin ve bir hayır adına uygun olduğunu düşünmüştük. Zaten gecekondu semtlerinde içinde beşer, altışar, talebenin kalabildiği, on, on iki kadar evlerimiz ve bir de Akyazılı Derneği vardı. Gülen’in vermiş olduğu bu yönetim planına göre, herkes nerede ne iş yapacaksa mutlaka, Gülen’e danışarak yapacaktı.

Buna daha sonra bir de evlenme zamanı ve evlenilecek kişiler de eklenmişti. Kimse Gülen’e sormadan evlenemezdi. Evleneceği kişiyi seçmek hususunda da mutlaka Gülen’e danışacaktı. İleriki yıllarda yani 30-40 yıl sonra bunun nasıl bir derin doku meydana getireceğini Gülen’den başka kimse düşünememişti. Sadece bir istişare konusu olarak ve bir büyük olarak Gülen’e saygıdan dolayı danışma olarak algılamıştı.

Gülen ise yıllar sonra kendine ait kuracağı derin teşkilatının temellerini atıyordu. Bu bazen Cemaat’e kuvvet kazandırma adına önemli isimlerden kız alma, bazen de siyasi ve ekonomik yönden güç kazanma adına damat verme şeklinde, Gülen tarafından çok ince hesaplar yapılarak şekillendiriliyordu. Bu evlilikler devlet kademelerinde, siyasi çevreler içerisinde ve varlıklı aileler arasında planlanmış (jeopolitik evliliklerdi.)

Evlenme hususunda kendisine danışan insanlar bir müddet sonra doğan çocuklarının isimlerini dahi ona sormaya başladı. Bu isim koyma planını kendisi icat etti ve önce yakınlarından başlayarak bir usul haline getirdi, daha sonra ise cemaate bunu yavaş yavaş kabul ettirdi. Bütün cemaat içerisinde de bir prensip haline geldi. Daha sonra kurulacak olan yurtlar, okullar, dernekler, vakıflar, hatta cemaat mensuplarının iş yerleri ve şirketlerinin isimlerini bile Gülen koyuyordu ve bunu ciddi bir iş olarak aylık imamlar toplantılarında, uzun bir liste halinde eline alıp yüzlerce kişinin önünde bu isimleri daha önceden hazırlamış olduğu bir yerden bakıp, münasip şekilde isimlendiriliyordu.

Bu ileride meydana gelecek derin yapılanmanın temel taşları idi. Fakat biz bunun niçin bu kadar önemsediğinin farkında değildik. 

Şimdi dikkat edilerek takip edilmesi gereken, yıllar önce kendi planladığı bu evliliklerin ve isim koymaların, Gülen’e bağımlı ve birbirleriyle tam kaynaşarak, akrabalık bağlarıyla perçinlenmiş bir örgüt haline gelmiş olmasını temin etmek içindi. 

Aynı metot bugün yurtdışındaki, örgüt yapılanmasında da uygulanmaktadır. Özellikle bu jeopolitik evlilikler, seçilmiş üst düzey yetkililerden, devlet yöneticilerinden, kız alma, damat verme, vatandaşlık ve oturum ve ileride jeopolitik olarak örgüte maddi ve manevi güç kazandırma adına yurtdışında da aynen uygulanmaktadır.

Hangi dinden ve milletten olursa olsun, sadece gücü ele geçirme ve oradaki yapılanmayı kuvvetlendirme adına, bu jeopolitik evlilikler, Türkiye içinde ve yurt dışında devletin klasik operasyonlar ile tespit edilip çözemeyeceği sinsi bir yapılanmadır. 

Mesela; bugün Gülen’in ABD’de en yakınında bulunan birinci imamının, Türkiye’deki kayınbiraderi, şu anda vali olarak görev yapmaktadır. Yine Türkiye’de vali olan birinin, firarda olan Kozanlı Ömer adı ile bilinen, MİT İmamı’nın eniştesi olduğu, yine firarda olan Yargıtay İmamı Osman Karakuş’un, Mesih Gülen’in dünürü olduğu ve bunun gibi (paralelin içindeki bilinmesi ve bulunması çok zor olan, derin paralel yapılanmalar, devlet tarafından sadece polisiye operasyonlar yapılarak nasıl çözülebilecektir.)

Bu derin trollerin çözümü de özel bir hassasiyetle takip gerektirmektedir. Yaptığımız bunca duyurulara rağmen, özel bir merkez ve özel bir operasyon yetkilileri ile bu ince işler ele alınmayıp sadece yüzeysel operasyonlar ile cemaat daha derinlere dalıp daha profesyonel metotlara yönlenecektir.

Ayrıca sayın Cumhurbaşkanımız ve ilgili birimler, PKK ve IŞİD gibi terör örgütünden zarar görenleri muhatap alıp ilgilendiği gibi, paralel yapı mağdurlarıyla da aynı şekilde ilgilenmesi gerekmektedir. 

Ayrılanlar ve kendini bu örgütten gemi battıktan sonra ayrılmış gibi gösterenler, gerçekten mağduriyete uğrayanlar olduğu gibi, ayrılma niyetinde olup da, devlete güvenemeyen, cemaatin baskısıyla cemaat içinde kalmaya kendini mecbur hisseden, tereddütlü kesimler de vardır. Bunlarla da temasa geçilip, devlet tarafından güvence altına alınması lazımdır.

Yoksa sadece gidin savcılara suç duyurusunda bulunun demek, cemaate karşı bunları yalnız bırakmak, onlara cemaatle tek başınıza gidin uğraşın demekle eşdeğerdedir.

Bugüne kadar cemaatin baskılarıyla ve şantajlara ve pek çok sıkıntılara uğramış kimseler, PKK terör örgütünün yapmış olduğu tahribattan zarar görenlerden, daha fazla zarar görmüştür. Yıkılmış yuvalar, aileler ve pek çok mağdur iş adamları vardır.

Bu konu hassasiyet ile ele alınıp paralel örgütün içten çözülmesini temin edebilecek önemli bir yol haritası ve bir proje hazırlanmadan, sadece mevcut görünen paralel yapı kurumları ile mücadele etmek yeterli değildir.

Topyekûn detaylı bir paralel yapı mücadelesi gerekmektedir.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız