FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Fetö Sanığı Öğretmen Hakim Karşısına Çıktı

FETÖ operasyonları kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan ihraç öğretmen Mehmet Avcı hakim karşısına çıktı. Avcı hakkındaki iddiaları reddederken tanık ifadeleri askeri sınavlara nasıl müdahale edildiğini gözler önüne serdi.

21 Nisan 2017 Saat: 12:51
Fetö Sanığı Öğretmen Hakim Karşısına Çıktı
Fetö Sanığı Öğretmen Hakim Karşısına Çıktı

Kocaeli’de Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile Terörle Mücadele ekiplerince gözaltına alındıktan sonra tutuklanan ihraç öğretmen Mehmet Avcı hakim karşına çıktı.  Hakkında FETÖ içerisindeki yapılanmada etkin şekilde yer aldığı, 5 hattında örgütün gizli haberleşme programı BYLOCK kullandığı tespit edildiği, askeri sınavlara müdahale ettiği, örgüte ait eğitim kurumlarında çalıştığı iddiaları hakkında 2.  Ağır Ceza Mahkemesinde açılan davanın ilk duruşmasına tutuklu sanık Mehmet Avcı, duruşmaya avukatıyla katıldı.Mehmet Avcı hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Sanık Mehmet Avcı 5 hattında örgütün gizli haberleşme programı olan BYLOCK kullandığı tespit edimesi hakkında savunmasında hatlarını sadece iş için kullandığını beyan etti. dershanede bir şubeden başka şubeye geçtiğinde hattını değiştirdiğini, eski hatlarını kapamadığını, kendisinin bylock yüklemediğini, Telefonunun internetini paylaştığını ifade etti.Bylock yüklemedim belki paylaştığım internetten yüklenmiştir dedi.

İddianamede sanık Mehmet Avcı hakkında ifadesi bulunan tanık da mahkemede yeniden dinlendi. Yemin ederek ifade veren tanık sanıkla birlikte kaldığı nezarethanede Kocaeli Hususi Lise sorumlusu olduğunu kendisinin söylediğini beyan etti.  Dedi.  Sanığı Muhammet kod adıyla tanıdığını kaydetti. Gerçek adını polisler çağırınca öğrendiğini kaydetti.

İddianamede yer alan başka bir tanığın verdiği dilekçede Amasya’nın Yelpiz köyünde son 5 yılda astsubaylık ve polislik sınavlarına girenler arasından FETÖ’cülerin sınava sokulduğu, sınav kâğıtlarına Muhammet yazanların bu sınavları kazandığı belirtildi. Tanık bu işi Muhammet kod adlı sanığın organize ettiğini kaydetti. Sanık öğretmen Amasyanın Yelpiz köyünden olduğunu doğruladı ama suçlamaları kabul etmedi.

Son olarak söz alan Mehmet Avcı suçsuz olduğunu dile getirirken tahliyesini talep etti. Sanık avukatı ise sanığın uzun süredir tutuklu olduğunu dile getirerek adli kontrolle de olsa tahliyesini talep etti.  Mahkeme heyeti dijital materyallere ait raporun beklenmesi istemi ile sanığın tutukluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 20 Haziran’a erteledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız