FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

sisli18.47° C / 19° C

sisli

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

"FETÖ Darbesiyle Cezaevine Girdim"

Aydın Ünlü parti binasında yaptığı açıklamada , “2007 yılında FETÖ darbesi yiyen bir il başkanı olarak cezaevine girdim. Bu iblisleri savunmak kimsenin hakkı da haddi de değildir” dedi

24 Ağustos 2016 Saat: 13:22
"FETÖ Darbesiyle Cezaevine Girdim"
"FETÖ Darbesiyle Cezaevine Girdim"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatı üzerine gerçekleştirilen il başkanları toplantısına katılan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü parti binasında önemli açıklamalarda bulundu.

MHP Kocaeli teşkilatları tarafından komisyon kurulacağını belirten Ünlü şunları söyledi: “Toplantıda hem MHP’nin kongre süreci ile ilgili hem de ülkemizin içinde bulunduğu durum ile ilgili değerlendirmeler yapıldı.

MHP MAĞDURLARI DİNLEYECEK

Hassas bir izlenimle paralel yapıyla alakalı, değişimle alakalı bu süreçte elebaşlarını oynayanların teşkilatlara sızmaması ile ilgili bir dizi değerlendirmede bulunduk. Biz de Kocaeli İl Teşkilatı olarak hassas Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Havva Köse başkanlığında bir komisyon kurulması noktasında çalışmalara başladık. Suçluyu suçsuzu ayırmak, değerlendirmek adına, yardımcı olmak adına MHP olarak sıkıntısı olan, süreçte mağdur olan vatandaşlarımızı komisyonda değerlendirmek üzere davet ediyor. Komisyon değerlendirmesinden geçen vatandaşlarımızın sıkıntıları da genel merkeze ulaştırılacak.

DEVLETİN İŞİNE KARIŞMIYORUZ

Mağdur derken FETÖ’nün başında imamlık yapmış insanlardan bahsetmiyoruz. O dönemde Bank Asya’dan kredi kartı almış, çocuğunu okutmak için kredi çekmiş, arkadaşının tavsiyesiyle gidip bir sendikaya üye olmuş vb vatandaşlarımızı mağdur etmeme gibi bir değerlendirmede bulunacağız. Devletin işine karışmak haddimiz değil. Komisyondaki değerlendirmeden sonra vatandaşın sıkıntısının giderilmesi, görevinin başına yeniden dönebilmesi, normalleşme sürecinin sağlanması için çalışma yapacağız ve genel merkeze göndereceğiz. Görüşmeleri de il binasında yapacağız.

KİMSENİN HADDİ DEĞİL

Bilmeden işin içine girenlerden bahsediyoruz. 2007 yılında FETÖ’nün darbesini yiyerek cezaevine alınmış bir il başkanıyım, cezaevine alınmış bir il başkanıyım. FETÖ savunuculuğu yapmıyorum. Oradaki hassasiyetimin bilinmesi lazım. İl sekreteri olarak Cezaevine hiç suçsuz olarak giren, dava olmadan giren, dava olmadan tahliye olan bir il başkanıyım, dokuz ay FETÖ tarafından dinlenmiş bir il başkanıyım. Bu kadar mağduriyet yaşadım. Kimsenin bu iblisleri savunmak gibi bir hakkı da haddi de yoktur. Kimse de buna cüret edemez.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız