CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu7° C / 7° C

parçalı az bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

FEM DERSHANESİNDEN BÜYÜK BAŞARI

Eğitim alanında Kocaelinin YGS iller sıralamasında 45inci sıradan 42inci sıraya gelmesinde büyük katkısı bulunan ve Türkiye genelinde ilk yüze giren dört öğrenciden üçünü yetiştiren FEM Dershanesi ve

2 Nisan 2013 Saat: 16:05
FEM DERSHANESİNDEN BÜYÜK BAŞARI
FEM DERSHANESİNDEN BÜYÜK BAŞARI

Eğitim alanında Kocaeli'nin YGS iller sıralamasında 45'inci sıradan 42'inci sıraya gelmesinde büyük katkısı bulunan ve Türkiye genelinde ilk yüze giren dört öğrenciden üç'ünü yetiştiren FEM Dershanesi ve Özel Erkul Tunagür Anadolu Lisesi başarıya giren öğrencileri ödüllendirdi. FEM Dershanesi Genel Müdürü Mehmet Karaoğlan, "Bireysel başarı yanında, dershanemizin ilimiz başarı oranını yükseltmesinden mutluluk duyuyoruz" dedi.

FEM Dershanesi Genel Müdürü Mehmet Karaoğlan ve Özel Erkul Tunagür Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Hilmi Öz, YGS'de başarılı sonuçlar elde eden öğrencileriyle basın toplantısı düzenledi. Sınava FEM Dershanesi'nde hazırlanan Özel Erkul Tunagür Anadolu ve Fen Lisesi öğrencisi, YGS–6 ve YGS-5 puan türlerinde Kocaeli birincisi oldu. FEM Dershanesi ilk yüzde 2 öğrenci ile 6 derece, ilk binde 4 öğrenciyle 18 derece elde etti.Karaoğlan, "Kocaeli'nde ilk 100'e giren 4 öğrenciden 3'ü FEM Dershanesi öğrencisi. Ayrıca 7 farklı öğrencimiz ilk 1000'e girdi. Bu bağlamda ilimizin başarı derecesinin yükseltmiş olmasından dolayı memnuniyetimizi belirtmek isteriz." ifadelerini kullandı.Lise Müdürü Hilmi Öz, YGS'de Özel Erkul Tunagür Fen Lisesi öğrencisi Abdüllatif Köksal'ın YGS–6 alanında Kocaeli birincisi, Türkiye 24'üncüsü ve YGS-5 alanında Kocaeli birincisi, Türkiye 33'üncüsü olduğunu söyledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız