FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.6° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Faruk Denli Meclise Döndü

Körfez Belediye Meclisi, 2015 yılı ağustos ayı olağan meclis toplantısı Körfez Belediye Başkan Vekili Selahattin Kabadayıoğlu başkanlığında gerçekleştirdi

5 Ağustos 2015 Saat: 16:24
Faruk Denli Meclise Döndü
Faruk Denli Meclise Döndü

Körfez Belediye Meclisi, 2015 yılı ağustos ayı olağan meclis toplantısı Körfez Belediye Başkan Vekili Selahattin Kabadayıoğlu başkanlığında gerçekleştirdi

Körfez Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantı yoklama ve saygı duruşunda bulunulması ile başladı. Toplantıda 15 gündem maddesi ele alındı. Mayıs ayında geçirdiği trafik kazası sonrası sağlığına kavuşarak görevine geri dönen Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Denli’ye CHP meclis üyeleri hayırlı olsun diyerek çiçek takdimi gerçekleştirdi. Belediye meclis üyelerinin karşılıklı güzel temennileriyle başlayan Ağustos ayı meclisinde Belediye Başkanı İsmail Baran’ın izinli olduğu için katılamadı.


PERFORMANS PROGRAMI
KOMİSYONA HAVALE

Gündem maddesi olan, amatör spor kulüplerine nakdi veya ayni yardım yapılması ile ilgili plan ve bütçe komisyonu meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi. Gündemin bir diğer maddesi olan, 730 ada 34 numaralı parselde uygulama imar planı değişikliği teklifi ile ilgili İmar ve Şehircilik Komisyonu Raporu okunarak meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi.
Körfez Belediyesi’nin 2016 Yılı Performans Programı’nın görüşülmesi, komisyona havale edilerek oy birliği ile kabul edildi.


TİTİZLİKLE CEVAPLADI
Diğer bir gündem maddesi olan, Hereke Agah Ateş Mahallesi126 ada, 20 numaralı parselin Türkiye Kızılay Derneği’ne tahsisi ile ilgili İmar ve Şehircilik Komisyonu Raporu meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi. Son olarak önergeleri cevaplandıran Körfez Belediye Başkan Vekili Selahattin Kabadayıoğlu, belediye meclis üyelerinin dilek ve temennilerini dinleyerek sorulan soruları büyük bir titizlikle cevapladı. 


TEKİPÇİSİ OLACAĞIZ
Dilek ve temennilerin ardından söz alan Başkan Vekili Kabadayıoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Körfez’e yaptığı yatırımların artarak devam ettiğini söyledi. Kabadayıoğlu, Körfez’in değişen ve gelişen bir kent olma yolunda emin adımlarla ilerlemesinin sadece Kocaeli’de değil ülke genelinde göze çarptığını ifade ederek, “İlçemize yapılan yatırımlar ve planlanan projeler kalkınma yolunda önemli bir adım. Metro ağının ilk durağı olacak ilçemiz, daha sonra tramvay ile de buluşacak. Biz de ilçemizdeki projelerin takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi. Bir sonraki meclis tarihi 8 Eylül 2015 saat 15.00 olarak belirlendi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız