FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu25° C / 25° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Fark Yaratan Kadınlar Öykülerini Anlattı

ERKAD, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla “Fark Yaratan Kadınlarımız” adlı panel düzenledi. Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleşen panele iş dünyasının başarılı kadın isimleri katıldı

8 Mart 2016 Saat: 13:12
Fark Yaratan Kadınlar Öykülerini Anlattı
Fark Yaratan Kadınlar Öykülerini Anlattı

ERKAD, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla “Fark Yaratan Kadınlarımız” adlı panel düzenledi. Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleşen panele iş dünyasının başarılı kadın isimleri katıldı

8 Mart Kadınlar Günü sebebiyle Erzurumlu İş Kadınları Platformu (ERKAD) tarafından düzenlenen “Fark Yaratan Kadınlarımız” adlı panelde, iş dünyasının başarılı isimlerinden Sevim Güral ve Nazan Apaydın Demir başarı öykülerini anlattı. Muğla Üniversitesi Kimya Mühendisi Prof. Dr. Nazan Apaydın Demir ve Güral Yapı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kütahya Organize Sanayi Bölgesi İlk İş Kadını Sevim Güral’ın konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte Vali Yardımcısı Adnan Çimen, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Fazile Özkurt, ERKAD Başkanı Nihal Arslan, Kocaeli Erzurumlular Derneği Başkanı Avni Gözütok, CHP Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür ve birçok kadın katılım gösterdi. 


DENEYİMLERİMİZİ GELİŞTİRİYORUZ
Panelde konuşma yapan ERKAD Başkanı Nihal Arslan, “Kadının sosyal haklarına değinmek adına toplandık. Çevremize faydalı olmak adına platformumuz her geçen gün ilerleme kaydediyor. Her şeyi devletten beklememek adına bir araya geldik. Ülkemize ve Kocaeli’ye faydalı olmak adına çalışıyoruz. ERKAD olarak üzerimize düşeni yapmak zorundayız. İstihdam ve sosyal bütünleşme anlamındaki çalışmalarımız ilk amaçlarımız arasında yer alıyor. Birlik ve beraberlik içerisinde, projelerle bir nebze olsun fayda yaratmak istiyoruz” diye konuştu. 


DERT AYNI, ÇÖZÜM AYNI
Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Fazile Özkurt, “ERKAD’ın başarılı çalışmalarını taktir ediyorum. Fark yaratan kadınlarımız için herkese teşekkür ediyorum. Pozitif de olsa ayrımcılığı sevmiyorum. Kadın ve erkek birlikte, omuz omuza yaşıyor. Senede bir gün kutlanan bu günü hangi görüşte olursak olalım tüm kadınlar tek bir programda kutlamak isterdim. Dert aynı çözümü de aynı. Tüm etnik gruplar ayrılmaz bütünler. Toplumda sadece kadın ve anne yanımızı ortaya çıkarabilsek keşke. İnşallah bir gün hep birlikte bu kadınlar gününü kutlarız. Kadınlarımız için mutlaka kazanılacak bir zaman vardır. Kadınlar günümüz kutlu olsun” dedi.


KÜLFETLER KADINLARIMIZIN OMUZLARINA BİNDİ
Özkurt’un ardından Vali Yardımcısı Adnan Çimen, “Bu anlamlı günde nüfusumuzun yarısını oluşturan toplumlarımızın nimet ve külfetlerini paylaşmak açısından da yanımızda olan kadınlarımızın gününü kutluyorum. Kadınlarımız külfetlerimizin omuzlarına bindiği bir dönemdeyiz. Konunun değişik şekillerde ele alınması bunu ortadan kaldıracaktır. Kadınların her planda öne çıkmasını temenni ediyorum” diyerek ERKAD ekibine teşekkür etti.


HİÇBİR ŞEY ZOR DEĞİLDİR
Konuşmacı Sevim Olgun Güral, “Rol modelim babam ve ağabeylerim gibi iş dünyasında yer almalıyım düşüncesiyle hareket ettim ve istediğim noktaya geldim. Sanayici bir kadın olmak zor denildi ama hayalleriniz varsa hiçbir şey zor değildir. İlk kadın yatırımcı olarak işimin başındayım. Benim yetiştiğim yıllarda erkek çocukları iyi bir iş adamı olsun, kadınlar ise iyi bir ev kadını olsun istenirdi. Bir dönem ev kadınlığı yaptım ardından iş dünyasına girdim” sözlerinin ardından dinleyicilere başarı öyküsünü anlattı. 
Nazan Apaydın Demir ise “Herkesin kendi öyküsünü yazması gerekiyor. Nereden başladığınız hiç önemli değil. Evrende bir iz bırakmalısınız. Ben buna inanıyorum” diyerek başarı öyküsünden bahsetti. Demir “Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” diyerek konuşmalarını sonlandırdı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız