CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur17.56° C / 18° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

EYLEM YAPAN DOKTORLAR ENGELE TAKILDI

Kocaeli’de doktorlar ve sağlık çalışanları geçen yıl bugün bir hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürülen Dr. Ersin Arslanın ölüm yıldönümünde grev yapmak istedi ancak kurdukları çadır hastanenin

17 Nisan 2013 Saat: 14:26

Kocaeli’de doktorlar ve sağlık çalışanları geçen yıl bugün bir hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürülen Dr. Ersin Arslan'ın ölüm yıldönümünde grev yapmak istedi ancak kurdukları çadır hastanenin özel güvenlik görevlileri tarafından kaldırıldı.


Türk Tabibler Birliği ve diğer meslek örgütlerinin katılımı ile bugün acil servis hastaları, diyaliz hastaları ve kanser hastaları dışında sağlık hizmeti verilmeyeceği açıklandı. Sabah saatlerinde Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünde toplanan Kocaeli Tabip Odası ve Sağlık Emekçileri Sendikası üyesi bir grup hastane önüne çadır kurmak istedi. Ancak özel güvenlik görevlileri buna müsade etmeyerek yaşanan tartışmalara rağmen iki kez kurulan çadırı sökerek kaldırdı. Yaşanan kısa süreli arbedeler araya girenler tarafından büyümeden önlendi. Yapılan basın açıklamasında ise vatandaşlara destek olmak amacıyla hastanelere gelmeyin çağrısında bulunuldu. Yapılan açıklamanın ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.


YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız