KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:21
Güneş06:47
Öğle12:58
İkindi16:16
Akşam18:56
Yatsı20:15
BEKTAS INSAAT
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
FREKANS YENI

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu9.53° C / 10° C

parçalı bulutlu

tuana
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
Kızılkaya

Güncel

Eylem var,Katılım Yok

Aile hekimleri yarın itibari ile TTB ve SES öncülüğünde demokratik kitle örgütünün de desteğiyle 3 gün iş bırakacak. Ancak eyleme katılımın çok yoğun olmaması bekleniyor

19 Mayıs 2015 Saat: 13:17
Eylem var,Katılım Yok
Eylem var,Katılım Yok

Aile Hekimleri yaşadıkları Sağlık Bakanlığı’nın dayattığı zorunlu nöbet sistemine karşı yarın iş bırakma eylemi kararı aldı. Aile hekimleri ülke genelinde TTB ve SES öncülüğünde 3 günlük iş bırakma eylemi yapacak. Ancak Aile Hekimleri Federasyonu(AHEF) veya Aile Hekimleri Derneği eylem programına dahil değil. Bu nedenle eyleme katılımın çok az olması bekleniyor. Eylem ile ilgili herhangi bir basın açıklaması veya yürüyüş organizasyonu bulunumuyor. SES Şube Başkanı Mustafa Yılmaz eylemin son günü basın açıklaması yapacaklarını söyledi.

AKTİF OLARAK YER ALMAYACAĞIZ

Yapılacak eylem ile ilgili değerlendirme yapan Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker, “Türk Sağlık Sen olarak konunun muhattapları doğrulsunda Aile Hekimleri Feredasyonu ve Aile Hekimleri Derneği’nin sendikamızdan böyle bir talebi olmadı. Emek adına yapılan her eylem kutsaldır. Eylemin haklı talep doğrultusunda yapıldığına inanıyoruz. Ancak sendika olarak bu eyleme aktif olarak eylemin içinde yer almayacağız”

KİTLESEL BASIN AÇIKLAMASI

Türk Sağlık Sen Genel Merkezi’mizin aldığı karar çerçevesinde 22 Mayıs Cuma Günü Türkiye genelinde kitlesel bir basın açıklaması ve buna bağlı olarak iş bırakma eylemi yapacağız. Cumartesi günleri için ise nöbet eylem kararımız devam ediyor. Seçimden sonra sorunların çözümü noktasında adımlar atılmazsa ciddi bir eylemlilik süreci olması lazım.

DERNEK KATILMAYACAK

Aile Hekimleri Derneği Başkanı Oğuzhan Gün dernek olarak eyleme katılmayacaklarını söyleyerek, “Biz dernek olarak eyleme katılmayacağız. Çünkü bağlı bulunduğumuz federasyon böyle bir karar almadı. Kıstılı bir katılımla gerçekleşecektir. Çünkü ilimizde bulunan 450 aile hekiminden 350 tanesi derneğimizin üyesi. Biz seçimden sonra Sağlık Bakanlığı ile son kez görüşerek sorunlarımıza çözüm bulunmazsa eylem yapacağız” dedi

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız