FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.6° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

EYLEM BÜTÜN GECE DEVAM ETTİ

Taksim Gezi Parkı’nda yaşanan olayları protesto etmek için bir araya gelen İzmitliler, üçüncü geceyi de sokaklarda geçirdi.Öte yandan evlerindeki vatandaşlarda eyleme destek vermek için tencere tavala

3 Haziran 2013 Saat: 11:22
EYLEM BÜTÜN GECE DEVAM ETTİ
EYLEM BÜTÜN GECE DEVAM ETTİ

Taksim Gezi Parkı’nda yaşanan olayları protesto etmek için bir araya gelen İzmitliler, üçüncü geceyi de sokaklarda geçirdi.Öte yandan evlerindeki vatandaşlarda eyleme destek vermek için tencere tavalarla balkonlara çıktı.Işıklar yanıp söndü...Eyleme halkın desteği gün geçtikçe artıyor. Cumhuriyet Parkı'nda toplanıp AK Parti İl binasına yürüyen guruba polis müdahale etti. Olaylar gece 02.00’e kadar sürdü.

Taksim Gezi Parkı’na yaşanan direnişe, destek amacıyla 2 gündür akşam saatlerinde toplanan ve sabaha kadar eylemlerine devam eden Kocaeliler, önceki gün de akşam saatlerinde İzmit İlçesi Cumhuriyet Parkında toplandı.Yağan yağmura rağmen alanda toplanan yaklaşık 3 bin kişi alanda sloganlar atıp, marşlar söyleyerek saat 20:00 sıralarında AK Parti İl binasına yürüyüşe geçti.Sloganlarla ilerleyen guruba apartmanlardan da ıslık ve tencere tava çalarak destek geldi. Polis Perşembe Pazarı alanına kadar müdahalede bulunmadı. Ancak gurup AK Parti Binasına yönelince polis gaz bombası ve tazyikli su ile müdahaleye başladı.

POLİSTEN PARKTA ABLUKA
Polisin müdahalesi üzerine kalabalık parçalanarak guruplara ayrıldı. Guruplardan bir kısmı tekrar toplanmak üzere Cumhuriyet Parkına gitti.Bir kısmı ise Doğu Kışla Parkında toplandı.Polis müdahale sırasında yakaladığı eylemcileri gözaltına aldı. Doğu Kışla Parkına giden polis ekipleri burada toplanan 50 kişiye müdahale ederek dağıttı. Olaylar esnasında 6 kişiyi gözaltına aldı.Gurupların tekrar birleşmesine engel olmak isteyen polis elindeki çevik kuvvet ekipleri ile ikinci toplanma bölgesi olan Cumhuriyet Parkına geldi.Park içinde toplanan eylemcilere müdahale etmek için parkı çepe çevre sararak abluka altına aldı. Ardından guruba müdahalede bulundu. Olaylar sırasında bazı eylemciler yaralandı.Öte yandan çok sayıda kişi gözaltına alındı.

ÖNCE AYRILDILAR SONRA TEKRAR TOPLANDILAR
Yaşanan olaylar sırasında gurupların tekrar bir araya gelmesine engel olmak için polis Cumuhriyet Parkının bulunduğu alanı abluka altına aldı.İnönü Caddesinin her iki yönüne, Alemdar Caddesine ve değişik sokaklara Çevik Kuvvet Timlerini Tomo araçları ile birlikte yönlendirdi. Dağılmayan guruplara coplar ile saldırıldı.Polisin bu şekilde iyice dağıttığı guruplardan bir kısmı ara sokaklardan gelerek Yürüyüş Yolu üzerinde tekrar toplandı.

AK PARTİ ÖNÜNDEN GERİ DÖNDÜLER
Yaklaşık 150 kişilik gurup AK Parti İl Binasına yine sloganlar atarak yürüdü. Ancak AK Parti önüne geldiklerinde sayıları az olduğu için Anıtpark’ın önünden Tekrar İnönü Caddesine yürüdü. Ancak bu esnada guruplarda dağılmalar oldu. Hastane önünden Parka gelmeye çalışan gurup bir süre daha ilerledikten sonra bir tomo aracı ve bir çevik kuvvet ekibi gurubun üzerine gelince gurup dağılarak ara sokaklara girdi.

97 GÖZALTI
Gece saatler 01.00 sıralarında olaylar hala devam ediyordu. Cumhuriyet Parkından sokaklara dağılan gurupların slogan atıp bağırmaları üzerine, çevik kuvvet ekipleri timler halinde şahısların peşine düştü.Aynı zamanda Yunus Ekipleri de şahısları gözaltına almak için çalışma başlattı. Çevik kuvvet sokakta adeta eylemci avına çıktı.Kimi yerde alkış aldı.Kimi yerde ise tencere tava ile protesto edildi. Apartmana saklanan eylemcileri yakalamak için binalara girildi.Evlerde veya bodrumlarda saklanan eylemciler tek tek gözaltına alındı. Saat 02:00 sıralarında polis yaklaşık 97 kişiyi gözaltına alıp emniyete götürmüş oldu. Sokakta önlemler devam ederken yağan yağmur nedeniyle eylemcilerde tamamen dağıldı.

[KGVID]http://kocaelitv.com.tr/wp-content/uploads/2013/06/KOCAELIDEKI-EYLEMLER.webm[/KGVID]

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız