FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.47° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

EVLİLİĞİN SIRLARINA BAKANLIK EL ATTI

Bakanlık düğmeye bastı. Mutlu ve uzun birlikteliğin sırrı bu önerilerde gizli. Boşanma rakamlarının hızla arttığı günümüzde mutlu ve uzun bir birliktelik istiyorsanız bu altın önerilere dikkat! Aile v

20 Ocak 2013 Saat: 23:40
EVLİLİĞİN SIRLARINA BAKANLIK EL ATTI
EVLİLİĞİN SIRLARINA BAKANLIK EL ATTI

Bakanlık düğmeye bastı. Mutlu ve uzun birlikteliğin sırrı bu önerilerde gizli.

Boşanma rakamlarının hızla arttığı günümüzde mutlu ve uzun bir birliktelik istiyorsanız bu altın önerilere dikkat!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nce, evlenecek çiftlerin iletişim becerilerini artırmak amacıyla hazırlanan ''Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri'' konulu kitapta mutlu beraberlikler için önemli ipuçları veriliyor.Kitapta, uzun bir evliliğin 10 sırrı ise bağlılık, güven, ihtimam, sabır, saygı, şefkat, anlayış, fedakarlık, affedicilik ve sorumluluk olarak sıralanıyor.


Hukuk ve Hayat Derneği, geçen yıl yurt genelindeki boşanmaların nedenlerini, boşanan çiftlerin özelliklerini TÜİK'in boşanma verilerine göre değerlendirdi.


TÜRKİYE'NİN 2011 'BOŞANMA KARNESİ'


Geçen yıl yurt genelindeki boşanmaların nedenleri arasında ilk sırada "geçimsizlik" yer alırken, boşanan çiftlerin yüzde 40'ı ilk beş senede yollarını ayırdı.

Buna göre, 2011'de 592 bin 775 çift evlenirken 120 bin 117 boşanma gerçekleşti. Boşanan çiftlerin yüzde 40'ı ilk 5 yılda, yüzde 24'ü de evliliklerinin 16. yılından sonra eşleriyle yollarını ayırdı.

Boşanan erkeklerden yüzde 22'si, kadınlardan ise yüzde 20'si 30-34 yaş aralığında. Eşinden ayrılan erkeklerin yüzde 8'ini 54 yaş üstündekiler oluşturdu.


Boşanan kadın ve erkeklerin çoğunluğunu lise mezunları, ayrılan kadınların yüzde 2'sini okuma yazma bilmeyenler, yüzde 3'ünü ise ilkokul eğitimini terk edenler oluşturdu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız