FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Evlenecek Çiftler Bu Fuarı Kaçırmayın !

Evlenecek çiftlerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek olan Ev, Evlilik ve Konut Fuarı Kocaeli’de açıldı. Fuar kapsamında düğün planlayan gençlere özel indirimler de yer alıyor.

1 Mayıs 2015 Saat: 09:41
Evlenecek Çiftler Bu Fuarı Kaçırmayın !
Evlenecek Çiftler Bu Fuarı Kaçırmayın !

Evlenecek çiftlerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek olan Ev, Evlilik ve Konut Fuarı Kocaeli’de açıldı. Fuar kapsamında düğün planlayan gençlere özel indirimler de yer alıyor

Kocaeli Ticaret Odası tarafından Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen Ev, Evlilik ve Konut Fuarı bugün yapılan açılış töreniyle başladı. Evlenecek çiftlerin gelinlikten, yeni ev alımına kadar tüm ihtiyaçlarına cevap veren ve çiftlere yönelik çeşitli indirimlerin sağlandığı fuarın açılış törenine; Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve çok sayıda davetli katıldı. Fuara, başta Kocaeli Ticaret Odası olmak üzere Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, KOSGEB, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, Kocaeli Yapı Müteahhitleri Derneği ve Kocaeli Terziler Odası destek veriyor.


SEÇKİN FİRMALAR
Hem konut hem de düğün sektörünü ilk kez tek bir çatı altında buluşturan, kültürel derneklerle birlikte katılımcı sayısı 200’e ulaşan İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı, Kocaelili ziyaretçilere kapılarını açtı. Bu fuarda tamamı Kocaeli’den seçkin firmalar, en yeni ürünlerini sunmak için bir araya geldi. Fuar, 3 Mayıs tarihine kadar açık kalacak. Fuarda 240’tan fazla gelinlik modeli defileyle görücüye çıkıyor. 4 gün boyunca düzenlenecek 6 ayrı gelinlik defilesinde 2015’in en yeni modelleri gelin adaylarını bekliyor. Gelinliklerin yanı sıra, çok sayıda düğün fotoğrafçısı ve organizasyon firması da ziyaretçilerini bekliyor. Geleneklerin de yaşatılacağı fuarda, kına geceleri ve Kafkas Düğünü ve Elazığ yöresi Çayda Çıra gösterisi de yer alıyor. 


SANTEK’İN ARDINDAN
Törenin açılış konuşmasını yapan Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ, “Daha önce iki yıl boyunca sanayi odamızla birlikte düzenlediğimiz SANTEK Fuarı’nın ardından yeniden bu fuar alanına adımımızı atmaya, yeniden ticaret erbabına ve sanayicimize değer katabilmek için bu alanda çalışmalarımıza başladık. Ancak istedik ki, Kocaeli’de özellikle bizim ticaretimizi geliştirmesi ve ticaret erbabımızın beklentilerini öne çekmesi amacıyla bu çalışmamıza önem vermeye gayret ettik” dedi.
  

EVLİLİK OKULU’NA UĞRAYIN
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, fuarda yer alan Evlilik Okulu’na tüm vatandaşların uğramasını istedi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Konut edindikten sonra gençlerimizin evliliği de önemli. ‘En ekonomik şekilde nasıl evlenebiliriz?’ sorusunun cevabı bu fuarda görücüye çıkıyor. Ben inanıyorum ki, canlı bir fuar olacak ve gelecek yıllarda çok daha fazla dikkat çekecektir” diye konuştu.
  

BUGÜNDEN DAHA FAZLASI
Vali Hasan Basri Güzeloğlu ise, “Bir kent ekonomisiyle ve kitlesiyle bir bütün olduğu zaman hedeflerini elde etmiş olur. Kocaeli aslında sadece ülkemizin değil, Çin’den İtalya’ya bütün Avrasya’nın çok önemli ve iddialı bir üretim merkezinin adıdır. Türk ekonomisinin yaklaşık yüzde 20’sinin üretildiği, gerçekleştirildiği, dış ticaretin yüzde 30’una varan bir oranın konu edildiği, limanlarıyla, stratejik sektörler ve yatırımlarıyla Türkiye’yi geleceğe taşıyan çok önemli derinlik, zenginlik ve dinamikleriyle şüphesiz bugünkünden daha fazlasını hedeflemek zorunda ve konumundadır” ifadelerini kullandı

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız