FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Esnaf Kefalet, Mali Genel Kurul Toplantısını Yaptı

Kandıra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 2015 yılına ait mali genel kurul toplantısını gerçekleştirdi.

30 Ocak 2016 Saat: 15:30
Esnaf Kefalet, Mali Genel Kurul Toplantısını Yaptı
Esnaf Kefalet, Mali Genel Kurul Toplantısını Yaptı

Kandıra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 2015 yılına ait mali genel kurul toplantısını gerçekleştirdi.

Kandıra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 2015 yılına ait mali genel kurul toplantısı Turan Güneş Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Üyelerin çoğunluğunun katılımıyla başlayan toplantıya  Kandıra Belediye Başkanı Yardımcısı Sadi Ateş, Kocaeli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demir, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Kemal Kaya, Gölcük Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Musa Mısırlıoğlu, Derince Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Osman Koçyiğit, Karamürsel Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Halil Yanık, Darıca Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Kaplan Sönmezyıldız, Kandıra Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şaban Şenol, sivil toplum örgütleri, muhtarlar ve kooperatif üyeleri katıldı.

 

GÜNDEM MADDELERİNDE OY BİRLİĞİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda divan başkanlığına Kocaeli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demir seçilirken, kâtip üyeliği ise Yüksel Horos ve Hidayet Ulaş yürüttü. İkinci gündem maddesinde kooperatifin 2015 yılı yönetim kurulu çalışma, denetim kurulu ve hesap raporları okunarak oy birliğiyle kabul edildi. Üçüncü gündem maddesinde yönetim ve denetim kurullarının ayrı ayrı ibrası okunarak oy birliğiyle kabul edildi. Dördüncü gündem maddesinde ortaklıktan çıkartılanlar (vefat edenler) hakkında karar alınması görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Beşinci gündem maddesinde 2016 yılı tahmini bütçesi oy birliğiyle kabul edildi. Altıncı gündem maddesi ise, yönetim kurulu üyeleri ile denetim kurulu üyelerinin aylık ücret veya huzur hakları ile yollukların belirlenmesi oy birliğiyle kabul edildi.

 

DÜŞÜK FAİZLE KREDİ İMKANI

Gündem maddelerinin ardından konuşma yapan Kooperatif Başkanı Ahmet Gödek, “Hükümetimiz küçük esnafa çok büyük destek sağlıyor. Krediye sıkışan esnafa düşük faizle kredi kullandırabiliyoruz. Bunun için hükümetimize ne kadar teşekkür etsek az. Esnaf arkadaşlarımız da kendisi gibi esnafları düşünerek ödemelerine sadık kalırsa hem bizim ödemelerimiz ve takip oranımız düşük olur hem de sizlerin kullanabileceği kredi miktarı yükselir. Şuan da kooperatifimizin durumu iyi. Bizler sorumluluğumuzun bilinciyle hakkaniyetten yana saygınlık içerisinde görevimizi yürütüyoruz. Sizlerden de aynı sorumluluk ve saygıyı bekliyoruz” diye konuştu. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız