KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:21
Güneş06:47
Öğle12:58
İkindi16:16
Akşam18:56
Yatsı20:15
BEKTAS INSAAT
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
FREKANS YENI

KOCAELİ Hava Durumu

açık17.53° C / 18° C

açık

tuana
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
sgk

Güncel

Eski Türklerden Tarihi Denklerasyon

Başta Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya olmak üzere CHP’nin önde gelenleri, İzmit İlçe Örgütü’nün hazırladığı organizasyon kapsamında tarihi bir deklarasyonu imzaladı.

17 Eylül 2015 Saat: 14:48
Eski Türklerden Tarihi Denklerasyon
Eski Türklerden Tarihi Denklerasyon

Başta Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya olmak üzere CHP’nin önde gelenleri, İzmit İlçe Örgütü’nün hazırladığı organizasyon kapsamında tarihi bir deklarasyonu imzaladı. 

Başta Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya olmak üzere CHP’nin önde gelenleri, İzmit İlçe Örgütü’nün hazırladığı organizasyon kapsamında tarihi bir deklarasyonu imzaladı. Deklarasyonda, “Partimiz adına verilecek her göreve hazırız. En genç kardeşimizden, en tecrübeli üyelerimize kadar seferberlik ilan ediyoruz” denildi

CHP’nin önemli isimleri İzmit İlçe Örgütü’nün hazırladığı organizasyon kapsamında Wes Otel’de bir araya geldi ve bir deklarasyon yayınladı. İl ve ilçe eski başkanlarından bazıları da telefonla bu deklarasyona destek verdiğini açıkladı. İçlerinde Erol Köse, Sefa Sirmen, Hikmet Erenkaya ve Cengiz Sarıbay gibi isimlerin yer aldığı deklarasyonda şu ifadeler yer aldı: 

 

EN ÖNEMLİ SEÇİM

“Ülkemizde her seçim dönemi için söylenen lakin bu seçim süreci için tam anlamıyla içi dolu olan ‘Bu seçim ülkemizdeki en önemli seçimdir’ düşüncesi, yaşadığımız hazin olaylarla artık hiç kuşku götürmemektedir. Görüldüğü üzere 13 yıldır ülkeyi yöneten iktidar ne ekonomi, ne demokrasi, ne terör, ne işsizlik hiçbir temel sorunda yol kat edememiş, aksine ülkeye geriye dönüş yaşatmıştır. Ülkemiz, cumhuriyetimiz ve demokrasimiz 1 Kasım 2015 seçimlerinde çok ciddi bir sınav verecektir. Bu yüzden ülke, cumhuriyet ve demokrasi sevdalıları için; lakin, ama, fakatsız ellerindeki en kıt imkanları en yüksek derecede kullanacak bir seçim dönemini geçirmek onursal ve ulusal bir duruştur. Bu vesileyle hiçbir ön şart koymadan aşağıda ismi geçen bizlerin bu deklarasyonu oluşturması tarihi bir sorumluluktur.

 

SEFERBERLİK İLANI

1- Yaşadığımız bu süreçte her CHP’linin ön şartsız taşın altına elini koyması tarihi bir yükümlülüktür. 2- Sorunumuz liste ve isim sorunu değildir. Adam seçme lüksümüz yoktur. Tek amacımız, CHP’ne Anadolu’da doğan her çocuğun geleceğini kurtarması için güç vermektir. Sosyal demokrat bir iktidarın refahını ve güzelliklerini halkımıza yaşatmak başlıca sorumluluğumuzdur.

 3- Partimiz adına verilecek her göreve hazırız. En genç kardeşimizden, en tecrübeli üyelerimize kadar seferberlik ilan ediyoruz.”

 

DEKLARASYON YAYINCILARI

Hüseyin Acurman, Kenan Akman, Metin Alan, Ersin Albayrak, Rıdvan Alkan, İbrahim Aydın, Cevdet Barış, Nadir Birok, Hasan Çelik, Necdet Çetinak, Abdurrahman Çınar, Mahir Dönmez, Hikmet Erenkaya, Keramettin Gençtürk, Ömer Hazer, Saffet Koşar, Erol Köse, Mehmet Ümit Küçükkaya, Ruhan Odabaş, Fahri Örengül, Remzi Özkan, Cengiz Sarıbay, Alparslan Seymen, Sefa Sirmen, Ferhan Şensoy, Fikret Toker, Bozkurt Uslu, Rafet Yıldızlı, Selman Yıldırım, Selim Yıldız, Bekir Yurdagül, Salih Gün.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız