FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.46° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Eski Kaymakam Erkal Vali Oldu

Kandıra Kaymakamlığı görevinde bulunan Hamza Erkal, Çanakkale Valisi oldu

25 Ağustos 2015 Saat: 11:13
Eski Kaymakam Erkal Vali Oldu
Eski Kaymakam Erkal Vali Oldu

Kandıra Kaymakamlığı görevinde bulunan Hamza Erkal, Çanakkale Valisi oldu

Kandıra'da 2007-2012 yılları arasında kaymakamlık görevinde bulunan, ardından Siverek'e geçtiğimiz aylarda da İller İdaresi Genel Müdür yardımcılığına atanan Hamza Erkal, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında çıkan kararname ile Çanakkale Valiliği'ne atandı. 

 

HAMZA ERKAL KİMDİR?

15.11.1968 yılında Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde doğdu. İlk öğrenimini Reyhanlıda, Lise öğrenimini İskenderun Lisesinde tamamladı. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazandı. 4 yıllık eğitim dönemi sonunda 1990 yılında mezun oldu. Daha sonra Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Politikası Bölümünde mastır yaparken Kaymakamlık sınavını kazanıp, Bolu Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Düzce ve Bakırköy Kaymakam Refikliği Stajını tamamlayarak,Yabancı dil eğitimi için 1 Yıllık süre ile İngiltere Oxford ve Bornemonthe şehirlerinde bulundu.

Daha sonra Mülkiye Müfettişi refakatinde Gaziantep ve İlçelerinde 45 günlük teftiş stajını tamamladı, Akabinde Aksaray ili Eskil ilçesi, Düzce ili Çilimli ve Gölyaka ilçelerinde vekaleten görev yaptı. 84. dönem Kaymakamlık kursunu tamamlayarak 1997 de Balıkesir Balya’da göreve başladı. 1998 yılında kısa dönem askerlik görevini havacı olarak Ankara da bitirdi.

Daha sonra Bingöl Adaklı da mecburi 2 yıllık hizmetini tamamlayıp, 20 Ekim 2002 tarihinde Düzce ili Kaynaşlı ilçesinde görevine başlayıp,19 Ekim 2007 yılına kadar burada görev  yaptı. 2007 yılında Kandıra Kaymakamlığına atanan ERKAL 2012 yılı Temmuz kararnamesi ile Siverek Kaymakamlığına atandı. 28 Haziran 2015 tarihinde de İller İdaresi Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştı.

Vesayet Denetimi ve 3091 Sayılı Yasa, Alexander Von Hayek’in Anayasal İktisadı ile ilgili çalışmaları bulunmaktadır.Ayrıca 2004 yılında  A.İ.B.U. Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

Yüksek Lisans Tezi Yerel Yönetimlerde Halkın Yönetime Katılımı konusunda olan Kaymakam Erkal halen Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde Doktorasını yapmaktadır. Hamza Erkal Evli olup Ahmet Onur ve  Emir Uğur  isminde 2 çocuk babasıdır.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız