FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Eski Kandıra Lise ve Kütüphane Oluyor

Turizm alanında sahilleri ile parlayan yıldız haline gelen Kandıra’da, müze ve kütüphane heyecanı yaşanıyor.

14 Temmuz 2015 Saat: 16:15
Eski Kandıra Lise ve Kütüphane Oluyor
Eski Kandıra Lise ve Kütüphane Oluyor

Turizm alanında sahilleri ile parlayan yıldız haline gelen Kandıra’da, müze ve kütüphane heyecanı yaşanıyor.

Belediye Başkanı Ünal Köken’in sunduğu projeyi Bakan Fikri Işık ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu onayladı. Köken, "Kandıralı vatandaşlarımızın istediği ve anıların çok olduğu liseyi restorasyon çalışmalarıyla eski hali yaşatılarak ,yıkılmadan içerisinde müze, sergi, kütüphane, konferans salonu olacak şekilde Kandıra’ya kazandıracağız” dedi.

 

KENT PROTOKOLÜ İNCELEME YAPTI

30 Mart seçimleri sonrası birçok projenin hayata geçtiği Kandıra’da, kent protokolü ilçede incelemelerde bulundu. İlçede bitirilmiş ve yapımı devam eden projeleri Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yerinde inceledi. Ziyaret heyetini ilçedeki yapılan çalışmalar hakkında Belediye Başkanı Ünal Köken bilgilendirdi.

 

EN KISA ZAMANDA SONA GELİNECEK
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın özellikle bilgi almak istediği proje hakkında Belediye Başkanı Ünal Köken, projenin içeriğini ve geldiği noktayı anlattı. Yatırım ve yeni projeler için çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini belirten Köken, “Eski Kandıra Lisesi binası restorasyon yapılarak sosyal kültürel merkez haline getirilecek.Yapılması düşünülen müze, sergi alanları, kütüphane, konferans salonu, Kandıra'ya kazandırılacak” şeklinde konuştu. 

 

MÜZE, SERGİ, KÜTÜPHANE, KONFERANS SALONU
Köken, “Projelerimizde gençlerimize verdiğimiz önemi arttırarak devam ediyoruz. Müze, sergi ve kütüphane çalışmalarımızla daha çok gencimizi sosyalleştirmeyi planlıyoruz. Gençler bizim geleceğimiz onlara sahip çıkmamız ve iyi yetişebilmeleri için elimizden geleni yapmalıyız. Gençlerimizin sanatsal yaratıcılığının arttırmasında önem taşıyan projemiz için hazırlıklarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız