CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu7° C / 7° C

parçalı az bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Asayiş

ESKİ BANK ASYA ÇALIŞANINA ÖNCE CEZA SONRA TAHLİYE

"Silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçlamasıyla yargılanan sanık eski Bank Asya çalışanı tutuklu sanık Muzaffer Özçam, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

12 Şubat 2018 Saat: 18:35
ESKİ BANK ASYA ÇALIŞANINA ÖNCE CEZA SONRA TAHLİYE
ESKİ BANK ASYA ÇALIŞANINA ÖNCE CEZA SONRA TAHLİYE

"Silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçlamasıyla yargılanan sanık eski Bank Asya çalışanı tutuklu sanık Muzaffer Özçam, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, sanığın tutuklu bulunduğu süre ve ceza miktarını göz önüne alarak, yurt dışı yasağı şartıyla tahliyesine karar verdi

Kocaeli 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, eski Bank Asya çalışanı tutuklu sanık Muzaffer Özçam ve avukatı Kasım Kutboğa katıldı. Savunmasında hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Özçam, ByLock kullanmadığını ve terör örgütü üyesi olmadığını öne sürdü. Bank Asya'da 10 yıl çalıştığını, bankanın örgütsel bir faaliyette bulunduğuna şahit olmadığını ileri süren Özçam ailemi geçindirmek amacıyla çalıştım DEDİ.. Örgütle her hangi bir bağı olmadıgını savundu.. Sahip olduğum parayı ve birikimlerimi çalıştığım bankada değerlendirdim , Yaptığım görüşmeler tamamen bankacılık ve müşteri ilişkisi ile alakalıdır. kimlerin terör örgütü üyesi olduğunu ben bilemem." diye konuştu.

Sanık Özçam, ByLock uygulamasını indirmediğini ve kullanmadığını öne sürerek, Ben bu uygulamayı kullanmanın delil niteliğini kaybettiğini düşünüyorum. Kullanıcıların tespiti ve kullanım sıklıkları ile alakalı içeriklerde hatalar olduğu görülmektedir." şeklinde konuştu. Yaklaşık 8 aydır tutuklu olduğunu, eşinin de KHK ile ihraç edildiğini ve iş bulamadığını ifade eden Özçam, "Maddi imkansızlıklar içindeyiz. Bakımını sağlamamız gereken 2 çocuğumuz var. Eşim iş bulamıyor, mağduruz diyerek Beraatime ve tahliyeme karar verilmesini istiyorum." dedi.

Verilen aranın ardından mahkeme heyeti, "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdığı sanık Muzaffer Özçam'ın, tutuklu bulunduğu süre ve ceza miktarını göz önüne alarak, yurt dışı yasağı şartıyla tahliyesine hükmetti.

Kocaeli 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki diğer bir duruşmaya, aynı suçtan tutuklu Bayram A. ile eşi tutuksuz sanık N.A ve avukatları katıldı. Örgütün KHK ile kapatılan Kocaeli'deki Baran Erkek Öğrenci Yurdu'nda çalışan Bayram A, hakkındaki suçlamaları reddederek, telefonuna "ByLock" yüklemediğini ve kullanmadığını, Bank Asya'ya, örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in talimatıyla para yatırmadığını ve "Enes" kod adı ile örgütün "bölge talebe sorumlusu" olduğu yönündeki suçlamaları kabul etmediğini belirterek, tahliyesini talep etti.

Tutuksuz sanık N.A da terör örgütü üyesi olmadığını ileri sürerek, beraatini istedi. Duruşmada tanık olarak dinlenen M.B, emniyette verdiği ifadede sanık Bayram A'nın, "Enes" kod adıyla örgütün bölge talebe sorumlusu olduğunu, öğrencilere örgütsel toplantılar düzenlediği ve toplanan burs paralarını örgüte aktardığı yönündeki ifadelerini kabul etmediğini belirtti.

Bunun üzerine Mahkeme Heyeti Başkanı Yusuf Sevimli, tanığa, "Daha önce de başka sanıklar hakkında bu tür suçlayıcı ifadeler vermişsin. Şimdi ifadelerini inkar ediyorsun. Bunları polis mi uydurdu. Yalancı şahitlik yapmak suçtur." şeklinde tepki gösterdi. Tanığın ifadesinde ısrar etmesi üzerine Sevimli, yalancı şahitlik yapmaktan işlem yapılması için Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyusunda bulundu. Mahkeme heyeti, tutuklu sanığın bu halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız