FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Eşi ve üç çocuğunu öldürdü tahliye talep etti

Kocaeli İzmit İlçesinde meydana gelen olayda, eşi ve 3 çocuğunu korkunç bir şekilde öldüren Ramazan Geniş ikinci kez hâkim karşısına çıktı. 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ile yargılanan sanık du

10 Eylül 2013 Saat: 17:00
Eşi ve üç çocuğunu öldürdü tahliye talep etti
Eşi ve üç çocuğunu öldürdü tahliye talep etti

Kocaeli İzmit İlçesinde meydana gelen olayda, eşi ve 3 çocuğunu korkunç bir şekilde öldüren Ramazan Geniş ikinci kez hâkim karşısına çıktı. 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ile yargılanan sanık duruşma sonunda tahliyesini talep etti.

Kocaeli İzmit ilçesi Kuruçeşme mevkii Kocatepe Mahallesinde geçtiğimiz Ocak ayında kan donduran bir aile katliamı gerçekleşti. Ayşel Geniş(30) ile çocukları Gökdeniz(7) Görkem(5) ve 40 günlük Aysima bebek öldürülmüş bir halde bulundu. Ortalıklardan kaybolan ve şüpheli olarak görülen baba Ramazan Geniş olaydan 1 gün sonra yakalandı. Anne ve çocukları birlikte toprağa verilirken, baba Ramazan Geniş tutuklanarak cezaevine kondu. Olayın üzerinden yaklaşık olarak 7 ay geçti.Hakkında canavarca hisle savunmasız halde bulunan birinci derece yakınlarını öldürmekten 4 kez ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen baba dün ikinci kez hâkim karşısına çıktı.

PİŞMANIM DEMİŞTİ

Kocaeli 1.Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya tutuklu sanık Ramazan Geniş ile baro tarafından atanan avukat ile olayda öldürülen Aysel Geniş’in babası Salih Aysu katıldı. İlk duruşmada “ Ben kendi halinde olan, sesiz ve sakin bir insanım.Bu olayı kendimde olmadan yaptım.Ne olduysa borç yüzünden oldu.Yaptıklarımdan çok pişmanım.Affınıza sığınıyorum

İddianame hatırladığım kadarıyla doğrudur.kendimde değildim.Uyandım sigara içtim.En son hatırladığım eşimin üzerinde boğazını sıktığım.Nasıl bir halindeysem çocukları da öldürmüşüm hatırlamıyorum” dedi.Dün ikinci kez görülen davada salona getirilen baba oldukça sessiz ve sakindi.

GÖZLEM ALTINA ALINACAK

Mahkeme heyeti ilk olarak taraflara tutuklu sanık Ramazan Geniş’in cezai ehliyetinin olup olmadığını ve gözlem altına alınıp alınmaması hususunda Adli Tıp Kocaeli Şubesine yazı yazıldığı, şubenin 31 Temmuz 2013 tarihli yazısında sanığın gözlem altına alınması gerektiğini belirttiği, bunun üzerine Adli Tıp Gözlem ve İhtisas dairesine sanığın gözlem altına alınması için 15 Ağustos 2013 günü yazı yazılarak randevu istendiğini, ancak henüz cevap verilmediğini bildirdi.Ayrıca olayda sanığın eşi Aysel ve kızı Aysima’nın kesin ölüm nedeninin bildirilmesi için adli tıp kurumuna yazılan yazıya cevap gelmediği anlatıldıktan sonra tanıkların dinlenilmesine geçildi.

ÖĞRENCİM GELMEYİNCE MERAK ETTİM

İlk olarak Olayın ortaya çıkmasını sağlayan Gökdeniz Geniş’in sınıf öğretmeni dinlendi. Öğretmen Adile Yemen “ sanığı öğrencimin velisi olduğu için tanırım.Olayı görmedim.Savcıya daha önce verdiğim ifade doğrudur. Olay sonrası psikolojik tedavi gördüm.Herşeyi hatırlamıyorum.Öğrencim kar tatilinden sonra 2 gün okula gelmeyince merak ettim. Yakın olan bir başka öğrencimin velisine neden gelmediğini sordurtmak istedim.Fatma hanıma söyledim.Oda eşine söylemiş.Eşi eve gittiğinde olay ortaya çıktı.Herhangi bir maddi sıkıntıları olup olmadığını bilmiyorum. Gökdeniz benim 3 aylık öğrencimdi” dedi. Ardından Dinlenen Geniş ailesinin komşusu da aynı yönde ifade verdi.

RANDEVU VE RAPOR BEKLENECEK

Mahkeme taraflara bir diyecekleri olup olmadığını sordu.Sanık avukatı gözetim altında tahliye talebinde bulundu.Sanık Ramazan Geniş’e bir diyeceğinin olup olmadığı soruldu.Geniş’te tahliyemi istiyorum dedi.Mahkeme Aysime bebeğin kesim ölüm nedeninin tespiti için adli tıptan gelecek olan raporun beklenmesine, Sanığın cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığı konusunda Adli Tıptan istenen randevuya cevap beklenmesine, sanığın gözetim altında tutulduktan sonra cezai ehliyeti konusunda hazırlanacak raporun mahkemeye gönderilmesine bu nedenlerle duruşmanın 24 Temmuz 2013 tarihine ertelendi.

OLAY NEYDİ?

Kocaeli İzmit İlçesi Kocatepe Mahallesinde geçtiğimiz Ocak ayında yaşanan Korkunç olayda, Aysel Geniş(30) ve 3 çocuğunun uzun süre ortalıkta görülmemesi, çocuklarından birinin okula gitmemesi komşularını ve bir öğretmeni şüphelendirdi.Olay polise bildirildi.Polis eve geldi ve kapıyı çaldı.Ancak tüm ayakkabıları dışarda olmasına rağmen kapı bir türlü açılmayınca hemen bir çilingir çağırıldı.İçeriye girildiğinde herkes kan donduran korkunç bir manzara ile karşılaştı.25 yaşındaki Aysel Geniş, çocukları Gökdeniz(7), Görkem(5) ve 40 günlük bebeği Aysima öldürülmüştü.Polis olayla ilgili olarak uzun süredir ortalıklarda görünmeyen baba Ramazan Güneş şüpheli olarak aramaya başladı. İzmit İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Büro Ekipleri önce babaya ait aracı olay yerinin yaklaşık 1 km uzağında Hatipköy Mezarlığı yakınlarındaki44.Sokakta tek edilmiş olarak buldu.Ancak araca dokunmadı.Babanın geri dönme ihtimaline karşın aracın yakınlarında pusu attı.Beklenen oldu.Ramazan Geniş gelip arabayı çalıştırmaya kalktı.Ancak araba çalışmadı.Polisin kendisine yaklaştığını görünce arka koltuğa geçip görülmemek için boylu boyunca uzandı.Ama polise yakalanmaktan kurtulamadı.16 Ocak günü tutuklanarak cezaevine kondu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız