CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

EŞEK SÜTÜNE TALEP BÜYÜK

Muğlanın Marmaris İlçesi Taşlıca Köyünden 60 eşek satın alıp Yatağana getiren 59 yaşındaki Musa Karaçam, hayvanları yazın safaride kullanırken, kışın da sütünü satıyor. Bir çay bardağı 20 liradan satı

6 Mart 2013 Saat: 15:17
EŞEK SÜTÜNE TALEP BÜYÜK
EŞEK SÜTÜNE TALEP BÜYÜK

Muğla'nın Marmaris İlçesi Taşlıca Köyü'nden 60 eşek satın alıp Yatağan'a getiren 59 yaşındaki Musa Karaçam, hayvanları yazın safaride kullanırken, kışın da sütünü satıyor. Bir çay bardağı 20 liradan satılan eşek sütüne Kocaeli ve Türkiye'nin bir çok şehrinden yoğun talep olduğunu belirten Karaçam, eşek sayısını çoğaltacağını söyledi.

20 EŞEĞİ VARKEN 60 EŞEK DAHA ALDI

Yatağan İlçesi Bozarmut Beldesi'ndeki evinin bahçesinde önceleri 18'i dişi toplam 20 eşeği bulunan Musa Karaçam, eşeklerini yazın safaride kullanırken sütünün de akciğer, mide ve bağırsak kanseri astım, siroz, bronşit gibi hastalıklara iyi geldiğini öğrendi. Karaçam, bunun üzerine Marmaris'ten ilk etapta 10 ve peşinden de 50 eşek satın alarak sütünü değerlendirmeye başladı ve bir eşekten günde 1- 3 çay bardağı süt elde etti. Bardağı 20 liradan satılan süte Muğla, Aydın, İzmir, İstanbul ve Kocaeli gibi illerden talep gelince Karaçam, eşek sayısını artırmaya karar verdi.

KADINLAR YÜZLERİNE SÜRÜYOR

Eşek sütünün kozmetik ürün olarak da kullanıldığını dile getiren Karaçam, "Eşeklerden sağılan süt tülbent ile süzülüyor. Tülbentin üzerinde kalan köpükleri kadınlar yüzlerine sürüyor. Cilde iyi geliyor ve gençleştiriyor" diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız